RADÍME: Na pohyb netreba zabúdať ani v zimných mesiacoch

Bratislava 8. februára (TASR) – Počas studených dní majú mnohí ľudia k športu prirodzený odpor, keďže telo je unavené a nechce sa mu vyvíjať nadbytočnú aktivitu.

„Urobiť niečo pre svoje telo môžeme aj počas zimných mesiacov. Nemusíme pri tom podávať ohromujúce športové výkony. Stačí do svojho denného rytmu zaradiť zopár zmien a telo sa môže zbaviť nadbytočných kalórií,“ skonštatoval internista-gastroenterológ Miloš Bubán.

Pripomenul, že ani v týchto mesiacoch netreba zabúdať na pravidelný pitný režim, ktorý telu dodá potrebnú hydratáciu. „Dostatočný pitný režim aj počas chladných dní zlepší pleť, vzpruží organizmus a docieli, že sa budete cítiť oveľa lepšie,“ doplnil.

Medzi zopár tipov, ako byť fit patrí napríklad vystupovanie z autobusu o jednu zastávku skôr, či chôdza po schodoch namiesto jazdy výťahom. Lekári tiež v čase obeda radia sa s kolegami prejsť do najbližšej reštaurácie, či raz za čas stiahnuť na niekoľko sekúnd brušné svaly.

Bubán tiež odporúča pripraviť si na pracovný stôl fľašu s vodou a obľúbeného nápoja. „Nemusíte piť bezpodmienečne celý deň len vodu, ak ju do seba dostávate nasilu. Pitný režim môžete obohatiť napríklad aj o pohár sýteného nápoja, čaju či džúsu, ale je potrebné myslieť na to, že všetkého veľa škodí,“ uzavrel.

Pridaj komentár