VRANOV NAD TOPĽOU: Výťažok z verejnej zbierky umožní zakúpenie mamografu

Vranov nad Topľou 28. januára (TASR) – Združenie miest a obcí vranovského regiónu odovzdalo Vranovskej nemocnici výťažok z verejnej zbierky, ktorú realizovalo na konci minulého roka. Združeniu sa podarilo vyzbierať 12.200 eur a nemocnica tieto finančné prostriedky využije na vybavenie prístrojmi určenými na onkologickú diagnostiku.
Na zakúpenie kompletného mamografického setu darovala nemocnici 4000 eur aj Nadácia COOP Jednota Slovensko. Z darovaných peňazí už nemocnica zakúpila ultrazvukový prístroj, ktorý svojou softvérovou platformou zabezpečuje už štyri mesiace nadštandardne kvalitnú diagnostiku v oblasti prevencie a diagnostiky rakoviny prsníka. „Jednou z priorít našej nemocnice je kvalitná diagnostika, pretože tá umožňuje odhaliť smrteľné choroby vo včasnom štádiu a efektívne ich liečiť,“ povedal riaditeľ nemocnice Jaroslav Suchý.
Do kompletizácie mamografického setu chce nemocnica ešte obstarať mamografický prístroj, ktorý by nahradil v súčasnosti používaný starší typ mamografu. Obstarávacia hodnota moderného mamografu sa pohybuje v závislosti od typu na úrovni od stotisíc eur a viac. O tom, kedy a aký typ mamografu nakoniec nemocnica bude môcť zakúpiť, bude rozhodovať aj prevádzkovateľ nemocnice, spoločnosť Svet zdravia. „Za peňažné dary sme mimoriadne vďační a tešíme sa, že sme z týchto peňazí už dali pacientom k dispozícii nový ultrazvukový prístroj. O nákupe moderného mamografu budeme rozhodovať aj na základe ďalších možností, keďže ide o výraznú finančnú investíciu,“ doplnila hovorkyňa spoločnosti Svet zdravia Veronika Deckerová.

Pridaj komentár