Všimli sme si: Program DôveraPomáha diabetikom

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

V októbri 2015, ako prvá zdravotná poisťovňa v strednej Európe, sa Dôvera vydala na úplne novú a neprebádanú cestu – zavádzanie programov starostlivosti o chronicky chorých pacientov. Poisťovňa sa tým snaží zlepšiť dlhodobý zdravotný stav a celkovú kvalitu života pacientov.

Od spustenia programu ubehol skoro rok. Dôveru teší, že ho využíva už viac ako 2000 ich poistencov. Tým sa to však nekončí – program sa snažia stále rozvíjať a zlepšovať.

Chcete vedieť, čo nové pre vás pripravili?

Motivačný program

Vy dodržiavate liečebný režim, rady lekára a staráte sa o svoje zdravie. Dôvera vás za to odmeňuje bodmi. To je v skratke princíp motivačného programu.

Prvé body ste získali za registráciu do programu, ďalšie body pravidelne získavate za účasť na edukačných stretnutiach. Edukácie berte zodpovedne, počet miest na nich je obmedzený. Preto ak sa objednáte, a na edukáciu nakoniec neprídete, môžete body aj stratiť.

Nazbierané body si môžete vymeniť za rôzne odmeny. K tomu potrebujete poukážky Plánu MEDIPARTNER, ktoré môžete odteraz získať oveľa jednoduchšie. Stačí, ak o to požiadate vášho edukátora na niektorej z pravidelných edukácií.

Novinkou od 1. 9. 2016 je možnosť čerpať odmeny bez doplatku. Celú odmenu si viete zaplatiť bodmi, nemusíte nič priplácať. Zoznam partnerov, u ktorých môžete nakupovať poukážkou, nájdete na www.medipartner.sk, prípadne sa spýtajte svojho edukátora.

Nezabudnite, že pri platení nákupnou poukážkou Plánu Medipartner sa potrebujete preukázať aj vašou klientskou kartou Medipartner.

Ako bonus pre vás Dôvera pripravila možnosť, vymeniť nazbierané body za obľúbenú knihu Varíme diabetikom. Kniha obsahuje nielen presný návod na stravovanie diabetikov, ale aj zaujímavé recepty. Získate ju u vášho edukátora.

DôveraPomáha diabetikom objednávkový systém
Zdroj foto: Shutterstock.com

Objednávkový systém

Vedeli ste, že kvôli cukrovke má dnes na Slovensku poškodený zrak viac ako 60-tisíc ľudí, amputovanú končatinu viac ako 4-tisíc ľudí, a viac ako 40-tisíc ľudí má poškodené obličky?

Poistenci Dôvery, zapojení do programu DôveraPomáha diabetikom, majú jedinečnú možnosť. Môžu sa bezplatne objednať u odborných lekárov na presne určený dátum a čas. Očný lekár, neurológ, nefrológ, angiológ – všetci títo odborníci sú pre vás veľmi dôležití, pomôžu vám predísť komplikáciám cukrovky, alebo zmierniť ich priebeh.

Absolvovať vyšetrenie u týchto špecialistov nie je vždy jednoduché: priemerná doba čakania na vyšetrenie je až 2 mesiace, nehovoriac o nekonečnom vysedávaní v preplnených čakárňach. Vďaka objednávkovému systému je toto minulosť, na vyšetrenie sa viete rýchlo a ľahko objednať.

Vyhodnotenie súťaže

V máji a júni 2016 pre vás Dôvera pripravila súťaž o 100 kníh od Márie Štefákovej Varíme diabetikom. Stačilo napísať krátky príbeh o svojom živote s cukrovkou a  edukácii.

Záujem bol veľký, Dôvera ďakuje všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili. Každý príbeh čítali s veľkým rešpektom a s úctou.

Jeden z nich vyberáme pre inšpiráciu:

„…keď som súhlasila s edukačným programom, myslela som si, že tam budem počúvať iba o chudnutí, že tam na nás bude niekto neustále tlačiť, aby sme jedli to či ono, ba dokonca, že nás niekto bude merať a kárať nás, ale hneď pri prvom sedení som bola milo prekvapená. Program je dobre pripravený, riešime tam problémy súvisiace s našim ochorením a to príjemnou nenásilnou formou, delíme sa o poznatky v oblasti stravy či celkového spôsobu života. Zrazu mi to ochorenie nepripadá až také hrozné. Zamýšľam sa nad úpravou stravy a chybám, ktoré sem-tam robím, sa snažím vyhýbať. Odmerky, ktoré sme dostali na edukácii, sú výborným pomocníkom. Ocenili ich aj niekoľkí zdraví kolegovia, ktorým som ich ukázala,  rovnako aj knižku s tanierom, ktorú si so záujmom odfotili.  Mnohým, čo majú len problém s nadváhou, by sa takéto vecičky zišli. Pani Cardová je veľmi príjemná osôbka, s trpezlivosťou nám vysvetľuje všetko, na čo sa pýtame, komunikuje s nami s prehľadom a situáciu okorení niekedy aj vtipom. Tieto posedenia sú veľmi príjemné a už teraz môžem povedať, že ani trochu neľutujem, že som sa prihlásila a teším sa na ďalšie stretnutie.“

Jana L., Košice

Ako sa registrovať do programu DôveraPomáha diabetikom

Registrovať sa môže každý poistenec Dôvery, ktorý má diabetes 2. typu, je starší ako 18 rokov a jeho ošetrujúci diabetológ je zapojený v programe. Program zatiaľ prebieha iba vo vybraných okresoch.

Viac informácií o programe, zapojených regiónoch a lekároch získate na stránke www.dovera.sk/cukrovka alebo na Zákazníckej linke 0850 850 850.

Zdroj: Dôvera zdravotná poisťovňa

Redakčne upravené (jam)

Pridaj komentár