Chudnutie zhoršuje celulitídu!

Britskí odborníci dospeli po niekoľkoročnej štúdii uskutočnej na tisíckach žien k záveru, že chudnutie môže mať pre štíhlejšie ženy nepríjemné následky. Ich celulitída sa po strate kilogramov výrazne zhorší. Ani plastickí chirurgovia chudnutie ženám s celulitídou neodporúčajú. Podľa ich skúseností sa totiž efekt pomarančovej kôry ešte viac zvýrazní.

Mnoho žien s celulitídou neustále prichádza do ordinácií kozmetických kliník, aby získali späť pokožku, akú mali za mlada. Skúšajú nízkotučné diéty, lieky, chirurgické zákroky či bandáž žalúdka. To všetko zriedkakedy vedie k zlepšeniu. Tretina pacientok odchádza zdrvená, pretože sa im pomarančová kôra na koži silnejšie zviditeľní.

Najlepšie výsledky pritom dosahujú ženy s veľkou nadváhou. Tie plnoštíhle či štíhle zažívajú traumatické pocity, keď pred zrkadlom vidia, ako sa im celulitída zhoršila.

Kľúčovú úlohu tu zohráva elasticita kože. Keď žena výrazne schudne, stratí koža svoju napnutosť, a celulitída sa zhorší. Len samotné chudnutie teda nič nerieši.

„Jamky sú neodstrániteľný problém, ktorý sa skrýva hlboko v tuku. Keď žena výrazne schudne, jamky sú viditeľnejšie,“ vysvetlil jeden z autorov štúdie, John Kitzmiller.

Zdroj: http://ona.idnes.cz, redakčne upravené a krátené

Pridaj komentár