Charitatívny večer Ružová noc podporí detských onkologických pacientov

Bratislava 19. septembra (TASR) – Ružová noc je názov charitatívneho večera, ktorý organizuje Občianske združenie Orin Panacea. Uskutoční sa 29. septembra v bratislavskom Café Reduta a 6. októbra v prešovskom Parku kultúry a oddychu. V 8. ročníku tohto podujatia budú účinkovať operná speváčka Daniela Banasová, speváci Peter Nagy, Patrícia Vitteková, Palo Drapák, Mária Bundová, hosť z Prahy spevák Jan Smigmator, herečka Yvetta Blanarovičová, dance show Witches Slovakia, skupina Komajota a ľudová hudba folklórneho súboru Šarišan. 
Podľa slov riaditeľky OZ Ivany Christovej je výťažok podujatia určený na podporu detských onkologických centier v Bratislave a Košiciach. „Je to akcia pre našich sympatizantov, ktorých sú desiatky a ktorí neváhajú pomôcť. Prvýkrát robíme tento koncert aj v Prešove, východniari ma vždy podporovali,“ uviedla na dnešnom stretnutí s médiami pre TASR.
Prvá československá Miss 1989 sa charite venuje už 16 rokov, jej najrozsiahlejšia činnosť v tejto oblasti smeruje k detskej onkológii. Toto občianske združenie založila v roku 2000. Aj výťažok Ružovej noci bude venovaný na Happy terapiu.
„Happy terapia je kľúčovou aktivitou nášho združenia, je to priama konkrétna pomoc deťom. Dvakrát do týždňa k tým deťom chodíme, stretávame sa s nimi, pracujeme s nimi, tvoríme s nimi aj s rodičmi. To je to najpodstatnejšie z toho, čo Orion Panacea robí. Má to ohromné výsledky. Každý, kto je chorý, si pripadá sám a detská dušička je veľmi zraniteľná, rodičia tým nesmierne trpia. Veľmi sa snažím, aby to pokračovalo, preto sa aj veľmi rada spájam s inými organizáciami, aby som im predstavila tento projekt,“ dodala Christová pre TASR. Pomáha jej pri tom už aj 17-ročná dcéra Daniela.  
Občianske združenie Orin Panacea / Anjel liečiteľ podporuje liečbu závažných onkologických ochorení detských pacientov aj prostredníctvom benefícií zameraných na kúpu najprogresívnejších prístrojov potrebných pri liečbe a diagnostike ochorení. Podieľa sa aj na vytváranie dôstojných podmienok v detských onkologických centrách v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach s cieľom zlepšenia kvality života detských onkologických pacientov. 
Počas svojej činnosti združenie už pomohlo zakúpiť mobilný röntgen v hodnote 43.150 eur pre Fakultnú nemocnicu Ladislava Dérera na bratislavských Kramároch či vodný harmonický skalpel v hodnote 179.250 eur pre Národný onkologický ústav na Klenovej ulici v Bratislave, finančne podporilo Nadáciu Sylvie Gašparovičovej či OZ Šanca pre nechcených – Hniezdo záchrany v Košiciach. V auguste tohto roku zorganizovalo 4. ročník Detského onkologického tábora pre deti. Vo fakultnej nemocnici na Kramároch odkúpilo kus pozemku vnútorného parku, na ktorom chce na jar vytvoriť rozprávkovú záhradu.

Pridaj komentár