Bratislavské dobrovoľnícke centrum otvorí svoje brány

Bratislavské dobrovoľnícke centrum, ktoré mestskí poslanci schválili ešte vlani v decembri, spúšťa svoju činnosť. Oficiálne začne fungovať v priestoroch Starej tržnice už tento piatok, 13. septembra.

Dobrovoľníkov ľudia z tímu výkonnej riaditeľky centra Alžbety Mračkovej aktivizujú prostredníctvom kampane „Hľadáme dobrovoľných darcov orgánov“. Odvážnym posolstvom chcú poukázať na to, že darovaním kúska seba môžu zlepšiť život vo svojom okolí. Do dobrovoľníckej činnosti sa môže zapojiť každý, kto je ochotný poskytnúť svoje ruky, nohy, hlavu, oči, a hlavne srdce tým, ktorí to potrebujú.

Od 09:00 h. ráno centrum pozýva záujemcov do dobrovoľníckych akcií v priestoroch Starej tržnice, i v uliciach Starého Mesta. Popoludní, od 15:00 h., sa návštevníci tržnice môžu oboznámiť s osobnými príbehmi dobrovoľníkov z organizácií z Bratislavy a okolia. V deň otvorenia Bratislavského dobrovoľníckeho centra prídu pomáhať aj známe osobnosti, medzi nimi vyslanec dobrovoľníctva na Slovensku a herec Lukáš Latinák, námestníčka primátora Petra Nagyová-Džerengová a mestský poslanec a hudobník Marián Greksa.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum vytvára databázu ponúk. Z nich si dobrovoľníci vyberú oblasti, ktoré ich oslovia. Ľuďom poradia od 13. septembra aj priamo v Starej tržnici. Úlohou centra je vytvárať prostredie pre rozvoj dobrovoľníctva v Bratislave; bude prepájať dobrovoľníkov s organizáciami, sprostredkuje medzi nimi kontakt.

Do dobrovoľníckych aktivít sa smiete prihlásiť aj na stránke www.dobrovolnictvoba.sk.

Zdroj textu: www.bratislava.sk

Pridaj komentár