Bolesť, predovšetkým chronická, predstavuje veľkú osobnú a ekonomickú záťaž a podľa niektorých štúdií postihuje viac ako 30 % ľudí na celom svete. Pacient, ktorý ňou trpí, sa často borí s problémami aj pri jednoduchých úlohách, ktoré ostatní považujú za samozrejmé.

Dôsledkom môže byť znížená sebaúcta, absencie v škole alebo v práci, rozpad vzťahov či sociálne znevýhodnenie. Nevraviac o ekonomických nákladoch pre celú spoločnosť – veď napríklad len bolesť chrbta je jednou z hlavných príčin čiastočnej alebo plnej invalidity.

Chronická bolesť je pomerne komplikovaná záležitosť a nájsť jej riešenie býva neraz náročné. Nie vždy je možné eliminovať ju bez nežiaducich účinkov, čo liečbu často komplikuje. Našťastie, za posledné roky pribudlo aj v tejto oblasti veľa nových vedeckých poznatkov. Niektoré z nich sú známejšie, iné menej.

Aj to je dôvod, prečo sa vydavateľstvo MedMedia rozhodlo pripraviť odborne garantovanú publikáciu s názvom Život bez bolesti – účinné a bezpečné riešenia. Koncipovaná je tak, aby čitateľovi pomohla pochopiť nielen princíp bolesti, ale aj to, ako čo najlepšie využiť aktuálne poznatky o nej.

Okrem iného obsahuje napríklad dôležité informácie, kedy a ako je vhodné kombinovať známe lieky proti bolesti, alebo ako všestranne prínosná dokáže byť kyselina alfa-lipoová. Brožúra sa venuje aj podpornej terapii neuropatií a akútnych bolestí, ktorá je ilustrovaná na pacientskom príklade z ambulantnej praxe neurológa.

V závere publikácia ponúka užitočný obrazový materiál s návodom, ako podporiť zdravie chrbtice pravidelným cvičením.

Veríme, že vám naša nová brožúra pomôže porozumieť bolesti, najmä tej chronickej, zmierniť ju a vďaka tomu zlepšiť kvalitu vášho života.

Kompletnú brožúru si stiahnite TU