24-hodinovka pre Dobrú krajinu už zajtra

V stredu, 21. augusta, prebehne na celom území Slovenska 24-hodinovka pre Dobrú krajinu. Ide o darcovský systém, prostredníctvom ktorého môžete podporiť vybrané neziskové organizácie, overené Nadáciou Pontis. Darca môže byť pritom v priamom kontakte s ľuďmi z organizácie, a sledovať, na čo konkrétne budú jeho peniaze použité.

DobraKrajina.sk podporuje iniciatívy šikovných ľudí a organizácií už od novembra 2009. Na portáli nájdete len dôveryhodné projekty, ktoré zhodnotila a overila Nadácia Pontis a Správna rada Dobrej krajiny. Tá každoročne posudzuje nápady neziskoviek a občianskych iniciatív, a vyberá, ktoré budú zaradené do systému DobraKrajina.sk.

Ročne je na DobraKrajina.sk okolo 50 projektov. Pre administrátora portálu, Nadáciu Pontis, je dôležitý osobný kontakt s ľuďmi, ktorí stoja za projektmi.

Darcovstvo cez www.DobraKrajina.sk je jednoduché a transparentné. Darca si môže zvoliť on-line platby, internet banking, platbu kreditnou kartou alebo zaslanie SMS. Minimálna suma je 5 eur.

Tento rok sa bude o vašu priazeň uchádzať týchto 9 organizácii:

Aliancia Fair-play, OZ Odyseus, ArtEst – polyestetické vzdelávanie znevýhodnenej mládeže, Bratislavské regionálne ochranárske združenie, Nezábudka – združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi a mladistvými, Maják, n.o., Klub Detskej Nádeje, TRIPTYCH, o.z., Člověk v tísni, o.p.s.

Viac informácií o vybraných organizáciách a spôsoboch podpory nájdete na www.DobraKrajina.sk.

Pridaj komentár