MZ SR: Podľa R. Fica ministerka zdravotníctva prvý pol rok vo funkcii zvládla

Bratislava 25. októbra (TASR) – Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská podľa premiéra Roberta Fica zvládla prvý pol rok vo funkcii a vytvorila predpoklady, aby neboli témou v zdravotníctve iba krízové stavy, ale aj veľké projekty. Ako poznamenal po dnešnom kontrolnom dni na ministerstve zdravotníctva, rezort súčasný kabinet prevzal v katastrofálnom stave, a preto s opatrnosťou očakával, ako sa bude vyvíjať situácia a či sa podarí rezort zastabilizovať.
Predseda vlády dnes hovoril s ministerkou aj o plánoch vlády prejsť z pluralitného na unitárny systém verejného zdravotného poistenia. „Sme pripravení na dosiahnutie tohto cieľa, pripravení použiť všetky ústavné a dostupné prostriedky,“ avizoval Fico s tým, že plán vytvoriť jednu zdravotnú poisťovňu od januára 2014 platí. Opätovne pripomenul, že vláda nemieni akceptovať, aby si súkromné poisťovne odoberali zisky z verejných zdrojov. Verí, že celý proces vytvorenia jednej poisťovne sa podarí zvládnuť legálne a ústavne.
Šéf kabinetu skonštatoval, že slovenské zdravotníctvo musí prejsť významnými krokmi, pričom poukázal na to, že do zdravotníctva smeruje každý rok viac peňazí, ale výsledná kvalita tomu nezodpovedá. „Je tu jasná požiadavka na ministerku, aby išla do rozhodnutí v zdravotníctve, ktoré zabezpečia, že objem peňazí, ktoré prichádzajú, sa aj prejaví v starostlivosti,“ doplnil.

Pridaj komentár