Pooperačné homeopatiká: Hojenie rán a rehabilitácia

(Zdroj foto: www.stock.adobe.com)

Každá operácia je zásahom do organizmu. Treba sa na ňu dôkladne pripraviť.

Nemyslím len na predoperačné vyšetrenia, ale aj na celkový psychický stavfyzickú pripravenosť.

Následný priebeh operácie má už v rukách šikovný chirurg, či iný špecialista, ktorému sme sa zverili.

Predoperačné prípravu, aj prípadné pooperačné ťažkosti, pritom vieme zmierniť – použitím homeopatie.

Výhody homeopatickej liečby

Homeopatia je veľmi jemná a hlboko pôsobiaca liečebná metóda. Pôsobí stimulujúco na prirodzený obranný mechanizmus tela, inými slovami – nastoľuje samoliečbu.

Výsledky liečby sú vynikajúcedlhotrvajúce. Dôležité je poznamenať, že homeopatická liečba nemá žiadne nežiaduce účinky. Môže sa kombinovať s klasickou liečbou. Nezaťažuje organizmus v žiadnom smere, pôsobí priaznivo na fyzickej aj psychickej úrovni.

Najčastejšie používané pred- a pooperačné homeopatiká

ARNIKA (Arnica montana, Arnika horská) sa používa predoperačne, 12 dni pred predpokladaným termínom operácie, ale aj na pooperačné liečenie.

Prednosti Arniky:

 • zastavuje krvácanie,
 • zabraňuje vzniku trombóz,
 • znižuje pocit ubolenosti,
 • má pozitívny účinok na septické stavy,
 • používa sa ako profylaxia (prevencia) hnisania,
 • významne urýchľuje hojenie rán, pôsobí ako svalové tonikum.

Na psychickej úrovni zmierňuje strach zo zákroku, z lekárov a nemocničného prostredia.

HYPERICUM (Hypericum perforatum, Ľubovník bodkovaný) účinkuje na nervovej úrovni. V pooperačnej liečbe je liekom prvej voľby, pretože veľmi účinne a trvalo uľavuje od bolestí. Obvykle sa používa vo vyšších potenciách, najlepšie pod dohľadom skúseného homeopata. Z praxe máme prípady, keď sa klasický liek od bolesti vôbec nemusel použiť, ak sme siahli po ľubovníku.

CHINA (liek z kôry chinínovníka) pomáha pri rekonvalescencii po zákrokoch a operáciách. Je dôležitým liekom pri strate telesných tekutín (či už následkom krvácania, alebo nadmerného potenia). Priaznivo pôsobí na celkové psychické aj fyzické zotavenie sa po zákroku, zmierňuje búšenie srdcadýchavičnosť (ako následok vyčerpania organizmu).

Podobne účinkuje aj liek PHOSHORICUM ACIDUM (kyselina fosforečná). Je vynikajúci pri celkovom vyčerpaní organizmu a rýchlej rekonvalenscencii.

STAPHYSAGRIA (Delphinium staphysagria, stračonôžka) je výborným pomocníkom pri hojení rezných rán. Používa sa zvyčajne v kombinácii s liekmi Arnica a Hypericum. Táto trojkombinácia je úspešná po akýchkoľvek operačných zákrokoch.

PYROGENIUM je homeopatické bioterapeutikum. Používa sa na liečbu:

 • septických stavov,
 • vysokej horúčky,
 • nepokoja,
 • triašky, zimomravosti (pri stúpajúcej teplote),
 • horúčosti (ak potenie neuľavuje),
 • frekvencie pulzu, ak je neúmerný telesnej teplote,
 • rýchlo sa tvoriacich dekubitov,
 • gangrény.

PHOSPHOR (fosfor) zastavuje nadmerné krvácanie (väčšinou jasnočervenej farby). Je vynikajúcim homeopatickým liekom na nežiaduce následky anestézy.

Homeopatických liekov je oveľa viac

Pooperačné homeopatiká, ktoré som v článku spomenula, sú len časťou komplexnej homeopatickej liečby pooperačných stavov.

V homeopatii prihliadame na osobnosť pacienta, typ zákroku, individuálne prežívanievybavenosť jednotlivca. Na základe týchto faktorov, zvolíme najvhodnejšiu liečbu, a potom ju meníme alebo upravujeme podľa vyvíjajúceho sa stavu a procesu liečenia.

V prípade, že vás čaká operácia, alebo ste krátko po nej, resp. máte nejaké dlhodobejšie následkyťažkosti po absolvovaní zákroku akéhokoľvek druhu, neváhajte kontaktovať homeopata alebo homeopatickú lekáreň.

Sami na sebe pocítite, čo je ľuďom, ktorí homeopatiu používajú takmer denne, už dávno známe – že hojenie a zotavenie organizmu je vďaka homeopatii oveľa rýchlejšieúčinnejšie.

Autorka je absolventkou Slovenskej akadémie klasickej homeopatie a členkou Slovenskej komory homeopatov (www.komorahomeopatov.sk)

Redakčne upravené

 

Pridaj komentár