Magna Drobné: Keď centy zachraňujú choré a podvýživené deti

Drobné na podporu dobrej veci zvykneme darovať v rôznych situáciách bežného života. Zdá sa nám to samozrejmé v reštauráciách, alebo pri nákupoch v elektronických obchodoch.

Partnerstvo organizácie Magna Deti v núdzi a siete lekární Dr. Max, vytvára priestor na priamu moc aj počas bežnej návštevy lekárne. Vďaka projektu Magna Drobné, môže každý z nás prispieť pár centmi k záchrane detských životov.

Martin Bandžák, výkonný riaditeľ Magny: „Každý na svete má dostať šancu na základnú zdravotnú starostlivosť. Pomáhame tam, kde neexistuje žiadne now-how, prostriedky, ani kapacity. Učíme sa dnes nové postupy, ako liečiť HIV pacientov. Robíme to ambulantne, nie je tam možné omeškanie. Keď sa pozeráme do očí HIV pozitívneho dieťa, ktoré je v žalostnom stave, odsúdené na zánik, bojujeme o jeho život, aj keď to nie je jednoduché“.

Zaokrúhlite sumu, všetko ide deťom

Od februára 2015 môžu zákazníci najväčšej siete lekární na Slovensku zaokrúhliť svoju platbu na 50 a viac centov. Rozdiel týchto niekoľkých centov pôjde na pomoc deťom v rámci projektov organizácie Magna Deti v núdzi.

Počas prvých dvoch mesiacov (február, marec) sa takto podarilo vyzbierať sumu viac ako 4000 eur. Každý mesiac odchádza 100 % vyzbieranej sumy na účet humanitárnej organizácie Magna, odkiaľ je prerozdeľovaná na jednotlivé projekty.

magna-deti-v-nudzi

Sieť lekární Dr. Max sa verejne zaviazala, že prispeje finančnou čiastkou, ktorá bude zodpovedať sume vyzbieranej počas dvoch najúspešnejších mesiacov v roku.

Prvé skúsenosti z projektu Magna Drobné ukazujú, že ľudskosť Slovákov sa nekončí na hraniciach nášho štátu. Možno si poviete, že máme na Slovensku dosť vlastných problémov. Nie je však vylúčené, že aj my sami sa v budúcnosti ocitneme v krízovej situácii, odkázaní na pomoc zahraničných organizácií.

O tíme Magna Deti v núdzi

V roku 2001 iniciovali Martin Bandžák a Denisa Augustínová vznik slovenskej humanitárnej organizácie Magna Deti v núdzi. Táto organizácia už 14 rokov efektívne pomáha ľuďom v krízových oblastiach sveta.

Magna pôsobí na troch kontinentoch sveta, v krajinách, kde ľudia prišli o všetko. Vyše 400 MAGNA pracovníkov vykonáva akútne chirurgické zákroky, prevádzkuje nutričné centrá pre podvýživené deti, pomáha zachraňovať deti, ktoré sú obeťami sexuálneho násilia, infekčných chorôb alebo ťažkej podvýživy. MAGNA dlhodobo presadzuje tzv. ,,HIV FREE generáciu“, generáciu bez AIDS.

Magna bola aj pri najväčších humanitárnych katastrofách:

  • zemetrasenie na Haiti,
  • tsunami v juhovýchodnej Ázii,
  • cyklón Nargis v Barme,
  • hladomor v Keni a Somálsku,
  • cyklón Haiyan na Filipínach.

magna-drobne-dr-max

Vedeli ste, že…

každú hodinu zomrie 300 detí na podvýživu, lebo nemajú prístup k základným nutričným potravinám?

10 centov zabezpečí pre tieto deti 2 výživné jedlá denne?

35 centov znamená čistú vodu na celý deň až pre 50 detí?

Viac o projektoch, pomoci a partnerstvách Magny, sa dočítate na www.magna.sk.

Redakčne upravené (jam)

Ilustračné fotografie

Pridaj komentár