VRANOV: K zlepšovaniu podmienok v nemocnici prispieva aj pomoc zo zahraničia

Vranov nad Topľou 24. júla (TASR) – Na zvyšovaní komfortu pre pacientov Vranovskej nemocnice, n. o., sa začala v tomto roku podieľať aj pomoc zo zahraničia. Zdravotnícke zariadenie získalo v uplynulých mesiacoch desiatky polohovateľných postelí, invalidných vozíkov či rôzny druh spotrebného materiálu pochádzajúceho zo Švajčiarska.
„Dostali sme už v poradí štvrtý kamión pomoci cez Rád maltézskych rytierov, zo švajčiarskych miest Freiburg a Lausanne. Ide o tovar, ktorý pre nás zabezpečili miestne nemocnice,“ uviedol pre TASR výkonný riaditeľ vranovského zdravotníckeho zariadenia Jaroslav Suchý.
Ako dodal, súčasťou doterajších štyroch dodávok zo zahraničia boli desiatky elektricky polohovateľných postelí, antidekubitných matracov, ležadiel pre pacientov, stoličiek, invalidných a toaletných vozíkov. Ďalej šlo napríklad o injekčné sety i rôzny druh spotrebného materiálu.
„Pre nás ide o veľkú pomoc, ktorá nás prakticky nič nestojí,“ konštatoval Suchý s tým, že hodnotu tovaru odhadol na niekoľko desiatok tisíc eur. Aj keď nejde podľa jeho slov v prípade všetkých dodaných zariadení o úplne nové výrobky, funkčne aj vizuálne sú vo veľmi dobrom stave. „To, čo nám prišlo zo skladov nemocníc, bolo vyradené zrejme na základe istých ročníkov. Aj keď ide o vyradené veci, sú pritom nové,“ poznamenal.
Riaditeľ nemocnice nevylúčil, že sa o takýto druh pomoci budú uchádzať v budúcnosti aj z iných krajín. „Máme kontakt s niektorými našimi veľvyslanectvami hlavne v Nórsku a Dánsku. Pripravujeme teda ďalšie aktivity, ktoré by nám mali v budúcnosti napomôcť šetriť, keďže nebudeme míňať peniaze na určité druhy materiálov,“ uzavrel Suchý.

Pridaj komentár