Click here!

Reflexná masáž uľavuje od bolesti

Reflexná terapia je jednou z foriem alternatívnej medicíny. Má liečebný, relaxačný, regeneračný a preventívny účinok. Pre jej prirodzenosť a jednoduchosť  patrí medzi najžiadanejšie procedúry – zo strany pacientov je hodnotená ako veľmi príjemná a účinná.

Nezdravým spôsobom života, negatívnym vplyvom prostredia a množstvom užívaných liekov sme si imunitný systém „pridusili“. Reflexná terapia ho výrazne aktivizuje, uvádza telo do rovnováhy, a tým priamo podporuje vlastnú obranyschopnosť a samoozdravovanie, ktoré sú ľudskému telu prirodzene vlastné.

Priebeh

Začína sa na chodidlách – stimuláciou alebo tlmením reflexných plôšok. Terapeut prstami rúk masíruje priečne chodidlo, cez priehlavok a bok nohy, pričom palcom hlboko a pomaly tlačí. Krúživými pohybmi zatláča špecifické body, v ktorých sa odráža stav nášho organizmu. Pokračuje sa v sede na stoličke – pôsobením na krčnú chrbticu a lopatky. V tretej fáze pacient leží na bruchu, a reflexná terapia sa prevádza na chrbte.

.>> Čítajte u nás: Keď nás bolí krčná chrbtica

Terapia sa opiera o spoľahlivú diagnostiku. Terapeut ju vykonáva tlakom palca ruky na receptory na chodidlách, chrbte, rukách, aj hlave. Pri práci používa pentagram, ktorým odhaľuje príčinu nefunkčnosti konkrétnych orgánov. Nakoniec vyhodnotí súvislosti. Celá procedúra trvá asi hodinu.

Reflexná terapia – je to masáž?

Nepoužívajú sa „klasické“ masážne prostriedky. Na nohách a rukách sa nachádzajú tzv. reflexné body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom, funkciám a častiam tela. Pôsobenie tlaku na tieto miesta povzbudzuje tok energie telom, upravuje funkciu nervov a prekrvenie, uvoľňuje celkové napätie a stimuluje telesné orgány k správnej činnosti. Účinok sa dostaví takmer okamžite.

Stláčanie jednotlivých reflexných bodov býva niekedy bolestivé. Zvýšená bolestivosť prezrádza, že príslušný orgán nie je úplne v poriadku.

 

Čo dokáže reflexná terapia?

– uľavuje od bolesti,

– zmierňuje úzkosti a depresie,

– dočasne znižuje krvný tlak a tep,

– aktivizuje nervový systém,

– stimuluje uvoľnovanie endorfínov (hormónov šťastia) a serotonínu,

– zlepšuje tok lymfy,

– podporuje zdravý spánok.

(Reflexná terapia zatiaľ nebola predmetom klinickej štúdie).

Zdroj: http://www.reflexneterapie.sk, http://www.reflexnaterapia.eu a http://www.revitalcentrum.eu

Pripravila Tatiana Juríková, redakčne upravené (jam)

Pridaj komentár