Deň narcisov v Košiciach už tradične podporujú múzeá, galérie a knižnice

Košice 10. apríla (TASR) – Už 16. ročník Dňa narcisov a v Košiciach navyše aj 12. ročník iniciatívy košických galérií, múzeí a knižníc pripravuje Liga proti rakovine (LPR) na piatok 13. apríla. Ako dnes uviedla predsedníčka košickej pobočky LPR Mária Wagnerová, v roku 2011 sa na území mesta vyzbieralo viac ako 40.000 eur. „Táto suma je každý rok vyššia, v rámci Slovenska sa podarilo vlani vyzbierať takmer milión eur,“ uviedla Wagnerová. Pripomenula, že v piatok môže každý, kto bude mať na klopni kabáta narcis zadarmo navštíviť múzeum, či galériu, ktoré sú do akcie zapojené.
Pri organizovaní zbierky v rámci Dňa narcisov budú podľa slov Wagnerovej už tradične spolupracovať so študentmi vysokých a stredných škôl, ale aj žiakmi základných škôl, dokonca aj so škôlkarmi. „Účasť prisľúbil aj primátor Košíc Richard Raši, ktorý sa od 10.00 h aktívne zapojí do zbierky a spolu s predstaviteľmi študentského parlamentu a ľuďmi z LPR sa zúčastní sprievodu centrom mesta “ povedala Wagnerová.
Spresnila, že všetci aktivisti budú označení visačkou s registračným číslom, aj škatuľka na finančné príspevky bude označená číslom a bude zalepená, s logom LPR. „Je dôležité vedieť, že škatuľky sú žltej farby s motívmi narcisov a dobrovoľníci sú označení visačkou v podobe narcisu v bublinke,“ doplnila s tým, že každoročne sa stretávajú so snahami zneužitia tejto ušľachtilej akcie. „V takom prípade treba kontaktovať najbližšieho policajta, prípadne v budove Tesca v centre mesta bude stanovište, kde budú ľudia z LPR a onkologickí odborníci poskytovať rady záujemcom. Aj oni môžu zasiahnuť,“ zdôraznila Wagnerová.
Doplnila tiež, že k dispozícii je 50.000 kusov umelých narcisov a 5000 živých kvetov. „Zbierka sa už tradične začne o 6.00 h vo vstupnom areáli U.S. Steel, pevné stanovištia budú v každom veľkom obchodnom centre a pred budovami múzeí a galérií,“ uzavrela Wagnerová.

Pridaj komentár