Chemtrails vírusy – hoax alebo pravda?

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

Ak sa v poslednom čase cítite nesvoji, unavení a bez energie, je to jasné. Práškovanie vírusmi chemikáliami postihlo aj vás – stali ste sa obeťou chemtrails chrípky.

A buďte si istí, že to nie je obyčajná chrípka. Vakcíny proti nej nefungujú, lieky na ňu nezaberajú, pretrváva celé týždne, mesiace a má snahu pripraviť vás o život.

Ako ste ju dostali?

Vlády sveta prostredníctvom tajného programu pridávajú do lietadiel chemikálievírusy, a práškujú ich priamo nad našimi hlavami.

Koľko je v tom pravdy?

Ako vznikla „aféra“ chemtrails?

Na prelome milénií (v roku 1999) sa vynorila z hlbín internetu správa, že vlády sveta podnikajú tajné operácie prostredníctvom leteckej dopravy. Biele pásy, ktoré za sebou lietadlá zanechávajú, sú v skutočnosti chemikálie a vírusy majúce jasný cieľ – preriedenie svetovej populácie.

Celá teória znie približne takto:

Teplo z motorov lietadiel produkuje kondenzačné pásy, ktoré môžeme jasne vidieť priamo zo zeme. Malá, ale hlasná skupina populácie tvrdí, že ide o chemické stopychemtrails. Tvrdia, že tieto pásy za lietadlami nie sú zložené z kondenzovanej vodnej pary, ale z chemikálií a prvkov, ako sú stroncium, báriumhliník, prípadne vírusovbaktérií. Tieto zložky sú zámerne vypúšťané do ovzdušia – na redukovanie populácie, nakazenie ľudí chorobami, prípadne na ovládanie počasia.

Stúpenci chemtrails teórie tvrdia, že identifikovali symptómy vyvolané chemikáliami a vírusmi. Sú to:

 • bolesti hlavy,
 • nevoľnosť,
 • málo energie,
 • znížená imunita,
 • výtok z nosa,
 • dezorientácia,
 • poruchy pozornosti a koncentrácie,
 • upchatý nos,
 • bolesti svalov, kĺbov,
 • nespavosť.
chemtrails-choroby
Zdroj foto: Shutterstock.com

Je pravda, že mocní na nás vypúšťajú škodlivé látky?

Ak sa vám zdajú vyššie uvedené príznaky známe, vedzte, že sú celkom bežné pri prechladnutí či chrípke. Napríklad prechladnutie je najčastejšie sa vyskytujúce infekčné ochorenie na svete.

Jeden z najznámejších dokumentov o chemtrails nesie názov „What in the World are They Spraying?“ (Čím nás to práškujú?). V tomto dokumente nájdete tvrdenia, ktoré sú podložené istými laboratórnymi výskumami. Jeho tvorcovia napríklad tvrdia, že vo vode objavili príliš veľa hliníka.

Naozaj to tak v skutočnosti bolo?

Áno, išlo o množstvá, ktoré sú vo vode neprípustnévysoko prekračovali prirodzenú koncentráciu. Treba však povedať, že daný výskum nestanovil koncentráciu hliníka vo vode, ale v bahne. A tam sú tieto množstvá, naopak, prirodzené. Hliník je totiž najbežnejší kov v zemskej kôre, kde tvorí až 8 %.

Bárium v ovzduší

V ďalšom experimente sa zasa rozhodli zmerať množstvo bária vo vzduchu. Dospeli k číslu 556 000 ppb (parts per bilion). Táto koncentrácia tiež významne prekračuje prirodzenú koncentráciu vo vzduchu (2000 ppb). Našťastie nešlo o odhalenie tajného experimentu na ľuďoch, ale o obyčajné pochybenie pri metodike pokusu.

Množstvo bária totiž namerali v čiastočkách prachu, a nie vo vzduchu. V prachu sú tieto koncentrácie normálne a viete ich vypočítať aj jednoduchou matematikou. V zemskej kôre sa nachádza približne 0,5 gramu bária v 1 kilograme. (1 ppb predstavuje 1 mikrogram v kilograme zeminy, a teda 0,50 g predstavuje 500 000 ppb.)

Čo za pásy to lietadlá za sebou zanechávajú?

Lietadlá sú poháňané prúdovými motormi. Do nich vchádza okolitý vzduch, ktorý sa stláča a zmiešava s palivom. Táto kombinácia sa zapáli, čím rapídne zvýši svoj objem. Plyn uniká zadným výstupom, a tým poháňa lietadlo.

chemtrails-hoax
Zdroj foto: Shutterstock.com

Máme teda veľké množstvo horúceho plynu, obsahujúceho sadze, spaliny a vodnú paru, ktorý vzniká pri spaľovaní paliva. Tieto zložky sa spolu premiešavajú s okolitým studeným vzduchom (vo veľkej rýchlosti). Keďže okolitý vzduch je studený, dochádza po jeho kontakte s teplým vzduchom z motora k zrážaniu vodnej pary, a teda k jej premene z plynného na kvapalné skupenstvo – vzniká oblak. Je to podobné ako dýchanie v chladnom a vlhkom počasí, keď z našich úst vychádzajú malé oblaky kondenzovanej vodnej pary.

Taktiež si môžeme všimnúť, že niektoré kondenzačné pásy za lietadlami pretrvávajú na oblohe dlhšie a iné kratšie. Niektoré sú hustejšie, iné jemné. Na tomto fakte sa podieľa viacero faktorov, ako napríklad:

 • kvalita paliva,
 • obsah nemrznúcej kvapaliny,
 • výkon motora,
 • výška letu lietadla,
 • okolitá vlhkosť vzduchu.

Kondenzačné stopy za lietadlami v minulosti vraj neexistovali

O bielych pásoch za lietadlami píše už v roku 1942 známy pilot a autor malého princa, Antoine de Saint-Exupéry vo svojej knihe FLIGHT TO ARRAS:

Nemci na zemi o nás vedeli už len z bielych čiar, ktoré zanechávajú všetky lietadlá, letiace vo vysokej nadmorskej výške.

Pokiaľ sa vám zdá, že dnes je týchto čiar na nebi viac, máte pravdu. Letecká doprava nesmierne napreduje. Jednoducho – lietadiel je na oblohe každým rokom viac.

Navyše si musíme uvedomiť, že práškovanie obyvateľstva z výšky 10 kilometrov by nebolo veľmi efektívne. Po prvé, látky uvoľnené z takej výšky sa rozprášia do enormného objemu. Zemský povrch by látky dosiahli iba v mizivej koncentrácii, a ich účinok by sa stratil. Po druhé, je takmer nemožné predvídať poveternostné podmienky na takú veľkú vzdialenosť. Je to ako vyhodiť papierové lietadielko z lietadla a dúfať, že pristane v Bratislave.

chemtrails-zlozenie
Zdroj foto: Shutterstock.com

Occamova britva

Occamova britva je princíp myslenia. Dá sa interpretovať nasledovne:

Pokiaľ existuje viacero vysvetlení na určitý jav, je lepšie uprednostniť to najmenej komplikované.

Čo je teda jednoduchšie a pravdivejšie?

 1. Že vládne programy či farmaceutické firmy podplácajú tisíce ľudí na zorganizovanie tajného práškovania populácie, s cieľom preriediť alebo nakaziť populáciu, a tento tajný plán nevyšiel na povrch už celé desaťročia?
 2. Alebo že tieto kondenzačné stopy sú ukážkou fyziky v praxi?

Záleží len od nás, ktorú z možností posúdime ako menej komplikovanú.

Navzdory tvrdeniam svetovo uznávaných vedcov, ktorí študujú atmosferické podmienky a jednoznačne sa zhodli na fakte, že sprisahanie svetovej elity najbohatších ľudí sveta je výmysel, medzi nami existujú ľudia, ktorí v existenciu chemtrailsových vírusov veria.

Aby sme to celé ukončili slovami odborníka, využijeme na to meteorológa Petra Dvořáka z Českého hydrometeorologického ústavu:

,,Soudný člověk dnes neveří na hejkaly, klekánice, bludičky, čarovné prameny v lese, že děti nosí čáp, a neměl by věřit ani v existenci chemtrails.“

Rozhovor s Petrom Dvořákom na tému chemtrails tu.

Autor článku je farmaceut

Použitá literatúra:

http://www.reformy.cz/zpravy/racionalne-o-chemtrails/

http://invivomagazin.sk/chemtrails-chcu-nas-otravit-zo-vzduchu_251.html

http://contrailscience.com/how-to-debunk-chemtrails/

Pridaj komentár