Zero Bleeds: Jedinečná pomôcka pre hemofilikov

(Zdroj foto: Stock.adobe.com)

V súčasnej dobe hľadáme nové spôsoby, ako zjednodušiť diagnostiku a liečbu rôznych zdravotných problémov. Pribúdajú voľne dostupné testy na potravinovú intoleranciu, prítomnosť baktérií, ale aj na niektoré ochorenia.

Moderným pomocníkom sú aplikácie, ktoré si jednoducho stiahneme do smartfónu. Vďaka nim môžeme sledovať i zaznamenávať dôležité parametre svojho zdravotného stavu, ktoré vedia byť dokonca nápomocné aj pre nášho ošetrujúceho lekára.

Takouto je aj nová multifunkčná aplikácia Zero Bleeds pomáhajúca pacientom s krvácavými ochoreniami.

V čom spočíva aplikácia Zero Bleeds? Čo je jej cieľom?

Pre koho je určená?

Ako sa do Zero Bleeds zaregistrujete?

Čo všetko aplikácia zaznamená?

Uvidí vaše informácie lekár?

Koncept behaviorálnej medicíny sa v modernom prostredí stáva čoraz zaujímavejším. Pre pacienta znamená možnosť lepšie zvládať ochorenia a manažovať svoj životný štýl.

Keď si svoje stavy dokážeme zaznamenať jednoduchým spôsobom, je to veľké plus a skvelá pomôcka pre lekára.

Aplikácie tiež ponúkajú podporu pri liečbe, upozornia vás, kedy treba vyhľadať lekára, užiť lieky alebo urobiť iný dôležitý krok.

Pre koho je určená aplikácia Zero Bleeds?

Pre hemofilika je zvládanie krvácavých stavov veľkou výzvou, a preto je aplikácia Zero Bleeds v tejto komunite vítaná. Najväčší osoh z nej majú pacienti s hemofíliou A alebo B, von Willebrandovou chorobou a pacienti s inhibítorom. Určená je aj pre ich lekárov a opatrovateľov.

Čo je aplikácia Zero Bleeds?

Aplikácia pre pacientov s krvácavými ochoreniami spĺňa naraz niekoľko funkcií. V prvom rade je jednoduchým a praktickým digitálnym denníkom liečby. Umožní vám prehľadne zaznamenávať udalostí súvisiace s krvácaním a podávaním infúzií.

Je to teda hemofilický denník pacienta, ktorý je dostupný ošetrujúcemu lekárovi. Vaše údaje môžete ľahko a rýchlo zdieľať s vaším lekárom. Ten vyhodnotí zdravotný stav a určí ďalší postup.

Dôležitou súčasťou aplikácie je kalendár, kde si zaznamenáte nielen minulé, ale aj aktuálne a plánované udalosti. Aplikácia je spracovaná logicky a intuitívne, vďaka čomu je jednoduchá na ovládanie aj pre menej technicky zdatných užívateľov.

Ako sa používa Zero Bleeds?

Výhodou aplikácie Zero Bleeds je, že na rozdiel od niektorých iných „apiek“ ju môžete využívať nielen online, ale aj v režime offline.

Dokonca aj prostredníctvom webového portálu. Webová a mobilná verzia sú veľmi podobné, určite sa v nich bez problémov vyznáte/budete orientovať.

V režime offline sa síce všetky údaje uložia do mobilu, ale nedostane sa k ním váš lekár. Navyše, ak stratíte mobil alebo sa pokazí a nemáte údaje externe zálohované, prídete o ne.

Pri online režime to nehrozí, pretože informácie má aj váš lekár, respektíve vaše zdravotnícke zariadenie. Samozrejme, prístup lekára k vašim údajom o liečbe môžete v aplikácii kedykoľvek zrušiť.

Výhody aplikácie Zero Bleeds:

– Prístup k aplikácii máte kdekoľvek a kedykoľvek (prostredníctvom servera ZERO BLEEDS CLOUD).

– Funguje rovnako cez mobil, ako aj na osobnom počítači cez webový prehliadač.

– Môžete si zaznamenať údaje o každej dostupnej liečbe schválenej na Slovensku.

– Aplikácia funguje aj v offline režime. Ak nemáte dočasne prístup na internet, údaje sa lekárovi odošlú, keď prejdete do online módu. V prípade, že aplikáciu využívate len offline, slúži ako váš osobný záznamník.

– Tvorcovia tejto šikovnej aplikácie mysleli, samozrejme, aj na ochranu užívateľov. Vaše údaje chránia heslá a odtlačok vášho prsta.

– V online režime sa vaše záznamy zálohujú, nikdy sa nezmažú, ani nestratia. Nemá k nim prístup nepovolaná osoba.

– Údaje, ktoré ste pridali, sú okamžite dostupné pre vášho lekára.

Aplikácia Zero Bleeds je dostupná pre všetky typy elektronických zariadení a služba je bezplatná.

Ako sa zaregistrovať do Zero Bleeds?

Buď sa priamo zaregistrujete cez Google Play alebo Apple App Store alebo  si vyžiadate pozvánku od zdravotníckeho zariadenia a budete sa riadiť pokynmi, ktoré dostanete emailom.

Pre spoluprácu s lekárom je v oboch  prípadoch dôležitý Váš súhlas so zdieľaním údajov o liečbe.

Len vtedy Vaše záznamy dostane lekár, respektíve Vaše zdravotnícke zariadenie.

Podmienky používania, oznámenie o ochrane súkromia údajov a zmluvu o synchronizácii cloudu si môžete prečítať tu: https://www.zerobleeds.sk/about/terms-of-use a https://www.zerobleeds.sk/about/privacy-policy

Prehľadná domovská obrazovka

Už priamo na domovskej obrazovke nájdete bežne používané funkcie Zero Bleeds. Okrem toho vám pripomenie cieľ ročnej miery krvácania, rovnako aj nasledujúcu plánovanú infúziu či návštevu lekára.

Z každej obrazovky Zero Bleeds máte prístup do vysúvacej ponuky. Tu máte okrem bežných funkcií aj nastavenia účtu, podrobnosti o poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti, podmienky používania a informáciu o ochrane súkromia.

Čo znamená ročná miera krvácania?

V aplikácii si môžete nastaviť cieľ ročnej miery krvácania (ABR) a priebežne sledovať, ako sa vám ho darí dosiahnuť.

ABR je počet krvácaní za jeden rok. Aby ste si cieľ ABR stanovili realisticky, poraďte sa s lekárom.

Záznamy o krvácaní

Azda najdôležitejšou súčasťou aplikácie sú záznamy o krvácaní. Na otvorenie nového záznamu stačí jediné ťuknutie. Na obrázku označíte miesto na tele, kde došlo ku krvácaniu. Popisom ho upresníte.

Systém vás požiada o bližšiu špecifikáciu: dátum, čas, príčina a typ krvácania, stupeň bolesti, ošetrenie, liečba. Pridať môžete aj fotografiu. V online režime má určite význam.

Podobným spôsobom si zaznamenáte infúzie – absolvované, plánované, ale aj tie, ktoré ste z rôznych dôvodov vynechali.

Harmonogram infúzií si jednoducho nastavíte podľa potreby ako denný, týždenný či mesačný.

Link na aplikáciu: https://www.zerobleeds.sk

Uverejnenie článku podporila spoločnosť Takeda
C-ANPROM/SK/HG/0008
Dátum prípravy: 18. 1. 2021, Takeda Pharmaceuticals Slovakia s.r.o., Bajkalská 19B, 821 01 Bratislava, Slovenská republika

Pridaj komentár