ZDRAVIE: Slovenská lekárska komora podporila hromadné výpovede lekárov

Bratislava 27. júna (TASR) – Slovenská lekárska komora sa pridala k lekárom, ktorí sú pripravení podať hromadné výpovede. „SLK podporuje svojich kolegov, ktorí sú pripravení podaním výpovede upozorniť zodpovedné orgány SR, že bez radikálnej nápravy pomerov v slovenskom zdravotníctve nastane jeho totálna devastácia,“ píše sa v stanovisku komory z jej mimoriadneho zasadnutiu, ktoré sa uskutočnilo 24. a 25. júna v Martine. Požiadavky lekárov označila ako plne oprávnené.
Lekárske odborové združenie doteraz zozbieralo pod Deklaráciu k pripravenosti ukončenia pracovného pomeru 1500 podpisov. Prieskum medzi lekármi zatiaľ nie je ukončený vo všetkých nemocniciach, vyhodnotiť sa má v druhej polovici júla. Odbory požadujú splnenie štyroch požiadaviek, a to dodržiavanie Zákonníka práce, dofinancovanie systému, lepšie mzdové ohodnotenie a zastavenie transformácie štátnych nemocníc na akciové spoločnosti.
Mimoriadne zasadnutie sa venovalo aj pripravovanému nariadeniu vlády o zozname výkonov, ku ktorému komora predložila 12 pripomienok. SLK žiada ministerstvo zdravotníctva o stiahnutie materiálu a začatie odbornej diskusie so stavovskými organizáciami v zdravotníctve a s odbornými spoločnosťami a následnú zmenu nariadenia v súlade s predloženými pripomienkami.

Pridaj komentár