Zažili sme piaty AVON POCHOD proti rakovine prsníka

Rakovina prsníka je v celosvetovom meradle tretím najčastejšie sa vyskytujúcim nádorovým ochorením, a čoraz častejšie sa ochorenie diagnostikuje aj u mladších žien. Slovensko sa v sobotu 15. júna už po piatykrát zapojilo do celosvetovej iniciatívy boja proti rakovine prsníka. Dejiskom jubilejného ročníka AVON POCHODU bola Bratislava, ktorá sa dnes opäť zahalila do ružovej farby.

Na zúčastnených čakal – na štarte aj v cieli – bohatý sprievodný program, a vystúpenia umelcov Celeste Buckingham, Peter Lipa Band, IMT Smile, Starmania, The Cellmates a ďalších. V rámci programu sa účastníci mohli stretnúť so známymi osobnosťami slovenského spoločenského života, ktoré sú tvárami projektu AVON proti rakovine prsníka – Adou Strakovou, Norou Beňačkovou, Alenou Heribanovou, Beátou Dubasovou, Henrietou Mičkovicovou, Hanou Rapantovou, Karin Habšudovou, Janou Kirschner, Petrou Polnišovou, Zlaticou Puškárovou, Kvetou Horváthovou, Martinom Pyco Rauschom, Marošom Kramárom, Braňom Bruno Ciberejom, a špeciálnym hosťom, svetoznámou topmodelkou Danielou Peštovou.

Charitatívne podujatie AVON POCHOD proti rakovine prsníka symbolizuje vyjadrenie podpory a spolupatričnosti ženám bojujúcim s rakovinou prsníka. Dámske a pánske tričko vkusného, voľného strihu a výraznej, príjemnej farby boli vstupenkou na AVON POCHOD 2013 – ich kúpou prispeli ľudia na projekty zamerané na boj proti rakovine prsníka.

Myšlienka podporovať projekty na boj proti rakovine prsníka vznikla v roku 1992 v materskej firme AVON, v USA – vtedy bol založený Fond pre zdravie žien. Jeho cieľom je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. V súčasnosti sa aktivity, ktorých hlavým cieľom je boj proti rakovine prsníka, realizujú v 50 krajinách sveta, kde spoločnosť AVON pôsobí.

Odborným partnerom AVON POCHODU je Liga proti rakovine, a uskutočnil sa pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy Milana Ftáčnika.

Pridaj komentár