Vianoce v nemocniciach aj tento rok spríjemnia živé stromčeky

(Zdroj foto: MZ SR)

Nie každý má to šťastie, aby strávil Vianočné sviatky doma, v kruhu svojich najbližších. Niektorí z nás musia zostať v nemocnici, či už kvôli chorobe, operácii, alebo v očakávaní dieťatka.

Projekt „Stromček pod stromček“ je už tradičnou predvianočnou spoluprácou Ministerstva zdravotníctva, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Lesov SR.

Do slovenských nemocníc aj tento rok poputujú desiatky živých stromčekov, aby aj tu panovala sviatočná vianočná nálada.

 „Každý z nás by najradšej trávil Vianoce doma, pri svojej rodine. Preto oceňujem, že MZ SR a Lesy SR pokračujú v šľachetnom projekte „Stromček pod stromček“. Verím, že živé stromčeky vykúzlia úsmev a radosť na tvárach pacientov, aby sa rýchlo vyliečili a vrátili domov,“ povedal predseda vlády SR Peter Pellegrini, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR.

Živé stromčeky šli do štátnych aj súkromných nemocníc

Štátny podnik Lesy SR, spadajúci pod rezort pôdohospodárstva, daroval do slovenských štátnych aj súkromných zdravotníckych zariadení vyše 60 živých stromčekov. Väčšinu z nich vypestovali lesníci pre tento účel na špecializovaných plantážach.

„Stalo sa pre nás už milou tradíciou, že môžeme kúsok prírody priniesť aj tým, ktorí vianočné sviatky netrávia doma,“ uviedol generálny riaditeľ LESY SR Marian Staník.

„Pacientom aj zdravotníckemu personálu, ktorí musia tráviť sviatky v nemocniciach, síce nedokážeme darovať teplo domova, ale zato vieme navodiť pocit vianočnej atmosféry. Za posledné štyri roky sa nám takto podarilo rozdať na celom Slovensku stovky živých stromčekov,“ doplnila ho ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Vyzdobené stromčeky zlepšia náladu nielen pacientom, ale aj zamestnancom zdravotníckych zariadení, keďže mnohí z nich budú počas vianočných sviatkov v práci.

„Môžem povedať, že v nemocniciach UNB tieto stromčeky vytvárajú skutočnú vianočnú atmosféru, z ktorej sa tešia pacienti, návštevníci a v neposlednom rade aj naši zamestnanci,“ uzavrela riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava Renáta Vandriaková.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Redakčne upravené a krátené (jam)

Pridaj komentár