Slovensko má prvý Dia šlabikár!

Nadácia pre deti Slovenska podporila z fondu Hodina deťom vznik prvého Dia šlabikára na Slovensku! Krst knihy sa konal v pondelok, 26.8.2013, v priestoroch penziónu Ranč na Podlesku. Stretnutie rodičov a detí s diabetom hudobnou produkciou podporila aj kapela Smola a Hrušky.

Podnetom pre vznik Dia šlabikára bola snaha, aby žiadne dieťa s diabetom I. typu nestálo bokom od diania pre nevedomosť a nepripravenosť okolia na toto ochorenie. Autori v knihe  podávajú ucelené a kompletné informácie o tejto problematike, a to najmä všetkým dospelým: rodičom, príbuzným, učiteľom, trénerom, či animátorom voľného času.

Publikácia, v počiatočnom náklade 300 kusov, poskytuje základné informácie o ochorení, stravovaní, o právach a povinnostiach diabetikov, ale aj aktuálnu legislatívu, resp. rady, ako zvládnuť pobyt na dovolenke, školu a školské prostredie, či šport. Odporúčania vychádzajú zo skúseností členov Združenia rodičov a priateľov diabetických detí zo Spišskej Novej Vsi.

Dia šlabikár je už na svete, je bezplatný, a v elektronickej podobe bude na stiahnutie na stránkach www.martinus.sk. Okrem knihy je k dispozícii CD prezentácia, ktorá je určená rodinám s diabetikmi, rodičom novozistených detských diabetikov, či učiteľom, ktorých edukácia sa začala na východnom Slovensku od 26. augusta 2013.

 

Kontakt pre získanie knihy:
Ing. Peter Herceg, spisiacik@spisiacik.sk
Viac info na: www.spisiacik.sk/diaslabikar

Pridaj komentár