Regionálne nemocnice začali rokovania s poisťovňami

Bratislava 12. februára (TASR) – Malé a stredné nemocnice chcú od zdravotných poisťovní viac peňazí. O možnom navýšení zmlúv dnes preto Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) rokovala so štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) a súkromnou Dôverou. Nemocnice požiadavku na rast zdrojov odôvodňujú zvýšením minimálnej mzdy, platením odvodov z práce na dohodu, infláciou a požiadavkou odborov na plnenie rozhodnutia rozhodcu ohľadne navýšenia miezd zamestnancov.
„VšZP otvorila rokovania s ANS o nových cenových podmienkach od 1. apríla. VšZP na pracovnom stretnutí deklarovala, že má záujem, v rámci svojich možností nájsť finančné prostriedky na zvýšenie platieb,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Dana Gašparíková. VšZP zástupcom ANS predstavila novú filozofiu nákupu zdravotnej starostlivosti, ktorú by chcela realizovať od apríla. Poskytovateľom zdravotnej starostlivosti má priniesť viac finančných prostriedkov a motivovať ich k maximálnemu využitiu svojich kapacitných možností na liečbu pacientov.
O úprave zmlúv od apríla sa rokovalo aj v Dôvere. „Nakoľko išlo o úvodné stretnutie a nasledovať budú ešte ďalšie, považujeme za predčasné sa k nemu vyjadrovať v médiách. Zmluvy s nemocnicami ANS máme platné do 30.6.2013,“ reagovala PR špecialistka poisťovne Monika Šimunová.

Pridaj komentár