Prvá Latino párty pre zdravie v La Fieste

Občianske združenie SLOVENSKÝ PACIENT uvedie v bratislavskom latino klube La Fiesta 12. apríla 2014, pri príležitosti Svetového dňa zdravia (7.4.2014), jarnú Latino párty pre zdravie.

Ide o prvú aktivitu nášho združenia tohto charakteru, s cieľom ponúknuť verejnosti latino tanec, ako jednu z prirodzených ciest prevencie, v zmysle: „hýbte sa, zostaňte zdraví“.

Párty predchádzali doterajšie projekty združenia SLOVENSKÝ PACIENT, ako Konferencia pacientskych organizácií, Akadémia pacienta, časopis Infopacient a portál slovenskypacient.sk.

V treťom sektore pôsobí SLOVENSKÝ PACIENT od roku 2011, stojí „…vždy na strane pacienta“, a venuje sa témam zdravia.

Známi tanečníci a tombola

Na návštevníkov latino párty čaká tanečný parket, nabitý skvelou muzikou a silnou energiou. S DJ Dodom sa v páre i sólovo bude tancovať salsa, bachata, reggaeton a iné. Chýbať nebudú prezentačné vystúpenia a animácie so skúsenými profesionálmi.

Sprievodcami tanečným večerom latino party budú: tím Salsa by Norika, Akadémia tanca Miguela Méndeza, tanečná skupina Sangre Nueva a Mário Lopéz Dance Company. Ak si s latino tancami „vykáte“, nevadí, ukážky základných krokov sú zahrnuté do programu párty. OZ SLOVENSKÝ PACIENT pripravilo v spolupráci s účinkujúcimi tanečníkmi a partnerom, párty klubom La Fiesta, aj polnočnú tombolu ­– vyhrať môžete „latino veci“.

A ako vlastne vnímajú aktéri párty zdravie v spojení s tancom? Vicemajster sveta v salse Mário Lopéz chorobu zo seba „vyzumbuje“, Miguel Méndez vraví, že latino tanec zaberá proti smútku, Norika ho dopĺňa, že tanec vie uvoľniť ľuďom chrbát, a podľa Dee zo Sangre Nueva, zdravé, trénované telo je na nezaplatenie. Inšpirujúce rozhovory s nimi si môžete prečítať na webovej stránke www.slovenskypacient.sk

Lístky na latino párty pre zdravie dostanete v predajnej sieti Ticketportál, rovnako v La Fiesta. Jeden stojí 5 eur. Párty sa dá podporiť aj zakúpením „wow latino kolekcií“ a „mini zdravých balíčkov“, cez združenie SLOVENSKÝ PACIENT.

Pridaj komentár