Onkologickí pacienti maľovali spoločný obraz

Bratislava, 19. septembra – Včera (18. septembra) pripravilo občianske združenie ARCHANGELOS – s podporou Nadácie VÚB, OZ SLOVENSKÝ PACIENT a ostatných partnerov – arteterapeutickú akciu pre onkologických pacientov “Umenie lieči”. Stretnutie členskej základne OZ Archangelos a hostí sa tradične uskutočnilo v priestoroch Botela Marína, na bratislavskom nábreží. Program moderovala Hana Rapantová.

O hudobný vstup sa postaral vynikajúci jazzový saxofonista Erik Rothenstein (na snímke), a hneď po ňom sa pacienti dozvedeli z prednášky MUDr. Ivany Jungovej viac o samotnej arteterapii. Pacientom sa prihovorila aj riaditeľka odboru zdravotnej starostlivosti Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, PhDr. Ľubica Kontrová, PhD.

Práve pod vedením MUDR. Jungovej OZ ARCHANGELOS zorganizovalo viac arteterapeutických svojpomocných skupín. Zhrnutím práce v skupinách bol včera arteterapeutický workshop, na ktorom pacienti vytvorili jedno veľké spoločné dielo. Každý vymaľoval na obraze jeden kvietok.

Súčasťou akcie bola aj výstava diel z hliny, ktoré pacientky OZ ARCHANGELOS tvorili v auguste tohto roku, tiež pod vedením MUDr. Jungovej.

Od októbra 2014 (vďaka podpore spoločnosti JOLLY JOKER) bude občianske združenie ARCHANGELOS organizovať ďalšie svojpomocné arteterapeutické skupiny pre onkologických pacientov.

Fotogaléria: archív OZ Archangelos

Pridaj komentár