MV SR: Policajná kvapka krvi sa začne 8. augusta v Banskej Bystrici a v Prešove

Banská Bystrica 26. júla (TASR) – Policajti po druhý raz hromadne darujú krv. Ministerstvo vnútra v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR aj tento rok pripravili akciu pod názvom Policajná kvapka krvi. Jej 2. ročník sa začne 8. augusta v Banskej Bystrici a v Prešove, TASR informovala Lucia Garajová z komunikačného odboru kancelárie ministra vnútra.
Nasledujúci deň darujú krv príslušníci z Nitrianskeho a Žilinského kraja. Mobilná transfúzna jednotka ďalej príde na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru do Košíc a Trenčína, do Bratislavy a na záver 17. augusta do Trnavy.
Minulý rok sa hromadného odberu krvi po celom Slovensku zúčastnilo viac ako 450 policajtov. „Po úspešnom štarte v roku 2010, kedy policajti ukázali snahu a ochotu nezištne pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú, som rada, že táto pekná akcia pokračuje aj naďalej,“ povedala riaditeľka Národnej transfúznej služby SR Renáta Dundová. Pokračovala, že počas letných mesiacov evidujú každý rok pokles zásob krvi z dôvodu dovolenkového obdobia a tak dúfa, že aj na 2. ročníku Policajnej kvapky krvi sa zúčastní čo najviac príslušníkov.
„Policajti aj minulý rok dokázali, že pomáhať a chrániť občanov považujú za svoje poslanie. Som rád, že opäť prispejú k záchrane ľudských životov,“ uviedol minister vnútra Daniel Lipšic.

Pridaj komentár