Bojovníci za zdravie: Maxík napreduje vďaka cvičeniu

Projekt Bojovníci za zdravie, ktorý spustila Dôvera, pomohol už takmer 400 deťom a dospelým celkovou sumou približne 450 000 eur.

Jedným z podporených bojovníkov bol aj Maxík, ktorý vďaka Bojovníkom za­ zdravie získal 3 000 eur na­ rehabilitačnú liečbu.

Predčasne narodenému chlapcovi zistili posthemoragický 3-komorový hydrocefalus. Diagnóza sa postarala o jeho predĺžený pobyt v nemocnici na ďalšie 4 mesiace.

Dnes 3-ročný Maxík trávi čas s tabletom v ruke a objavuje čaro prvých slovíčok. Prvý rok života Maxíka však bol ako na hojdačke. Jeho zdravotný stav nedovoľoval začať s fyzioterapeutickými úkonmi, rodičia museli čakať, kým zosilnie. Po roku nastal zvrat, rodina si nastavila plán rehabilitácií a cvičenie začalo prinášať prvé ovocie.

„Maxíkovi nielen spevnelo svalstvo, ale rozvíjal sa aj mentálne. Naplno sa u neho prejavila detská zvedavosť, zaujímalo ho všetko naokolo a naučil sa prvé slovíčka,“ teší sa mamina Denisa.

Bojovníci za zdravie
Zdroj foto: Zdravotná poisťovňa Dôvera

V škole s ostatnými deťmi

Chlapček je napriek imobilite plný života, je vnímavý a vyžaduje nesmiernu pozornosť a aktivitu. Vďaka tomu rodičia mohli umiestniť Maxíka do bežnej škôlky s ostatnými deťmi.

„Rád si volí spôsob hry, v jedle je prieberčivý, pri obliekaní kontroluje, či farby spolu ladia. V kolektíve musí mať všetko pod kontrolou, a ak mi niečo spadne na zem, hneď ma na to upozorní,“ vymenúva úsmevne synove maniere Denisa.

Dnes už Maxík sedí

Okrem mentálneho napredovania, sa účinky tréningového procesu naplno prejavili aj na fyzickej zdatnosti.

„Podarilo sa nám dosiahnuť samostatné sedenie. Je to signál, že máme veľkú šancu, aby sme prebudili každú bunku v Maxíkovom tele a dosiahli čo najväčšiu možnú samostatnosť,“ nádejá sa mamina.

Rodičia malého bojovníka sú odhodlaní nepoľaviť, jedinou možnou brzdou sa ukazovali financie, keďže liečba je nákladná. Matka navyše musí neustále pomáhať synovi s cvičením, preto sa vzdala možnosti zamestnať sa. Vystačiť si musia len s jedným príjmom.

„Vďaka grantu, ktorý sme získali, budeme môcť pobyty opakovať. Veríme, že postupom času Maxík urobí aj svoje prvé krôčiky,“ teší sa mladá mamička.

Bojovníci za zdravie Maxík Dôvera zdravotná poisťovňa
Zdroj foto: Zdravotná poisťovňa Dôvera

Získajte grant aj vy!

Poistenci Dôvery, zbystrite pozornosť! Ak máte vy, vaše dieťa, rodič či priateľ zdravotný problém, no liečbu nie je možné zo zákona hradiť z verejného zdravotného poistenia, je tu riešenie, ktoré využil aj Maxík. Grantový program Bojovníci za zdravie pomohol už takmer 400 žiadateľom.

Stačí vyplniť elektronickú prihlášku na stránke www.bojovnicizazdravie.sk v čase od 2. apríla do 4. mája 2017 a môžete získať peniaze na zaplatenie zákroku, špeciálnej liečby,  rehabilitácie alebo zdravotnej pomôcky.

Musíte splniť len 2 podmienky:

  • osoba, na ktorej liečbu budú financie použité, musí byť poistencom Dôvery,
  • liečba alebo pomôcka nie je vôbec, alebo je len čiastočne hradená z verejného zdravotného poistenia.

Pridaj komentár