MaRS: V Piešťanoch cvičili vedľa seba chorí a zdraví

Piešťany, 5. marca 2016 – Presne 50 ľudí z celého Slovenska podporilo pohybom Maratón so sclerosis multiplex – MaRS 2016.

Vo Fitness SiTy v Piešťanoch si zacvičili v sobotu, 5. marca, od 13.30 hodiny do 16 hodiny.

Výťažok vo výške 234 EUR poputuje na nákup rehabilitačných pomôcok.

„Prišli nás podporiť pacienti so sklerózou multiplex, ich príbuzní, priatelia, lekári a fyzioterapeuti. Nevynechali sme ani voľby, hneď po skončení maratónu, sme išli voliť,“ uviedla Jarmila Fajnorová, prezidentka Slovenského zväzu sclerosis multiplex (SZSM).

Na Slovensku evidujú približne 8 000 esemkárov

Maratón so sclerosis multiplex má za úlohu upozorniť nielen na samotné ochorenie, ale predovšetkým na to, že pohyb pacientom so sklerózou multiplex prospieva. MaRS vyzdvihuje tiež dôležitosť zdravého životného štýlu. V Piešťanoch radil pacientom výživový poradca.

Na MaRSe sa tento rok zúčastnia aj ľudia z Ostravy, Prahy, Brna, Českých Budějovíc, Teplíc, Jihlavy, Karlových Varov, Kyjova, Liberca, Nového Boru, Olomouca, Hradca Králové, Plzne, Poděbrad, Ústí nad Orlicí, Mostu, Uherského Hradišťa, Veľkých Losin, Žďáru nad Sázavou, Žirče u Dvora Králové n. L., francúzskeho Rennes a švajčiarskeho Valens.

Organizátorom akcie je Nadační fond IMPULS.

MaRS Fitness SiTY Piešťany

O Nadačnom fonde IMPULS

„Nadační fond IMPULS“ vznikol v roku 2000. Jeho cieľom je podporovať projekty v oblasti vedy, výskumu a terapie pacientov s roztrúsenou sklerózou v ČR. Prispieva i na fyzioterapiu a psychoterapiu, ktoré nie sú hradené z verejného zdravotného poistenia. Venuje sa podpore vzdelávania a osvetovej činnosti. Viac informácií nájdte na www.nfimpuls.cz.

O SZSM

Slovenský zväz sclerosis multiplex vznikol na pomoc osobám s diagnózou SM. SZSM je dobrovoľné, samostatné, apolitické občianske združenie. Združuje občanov s diagnózou SM, ich rodinných príslušníkov, ako aj iných občanov, ktorí chcú osobám s SM pomáhať a podporovať činnosť SZSM. Združenie organizuje rekondično-rehabilitačné pobyty, zamerané na zlepšovanie fyzickej a psychickej kondície ľudí s SM, ktorí sú členmi SZSM. Viac informácií nájdete na www.szsm.sk.

Fotografie: Nadační fond Impuls

Pridaj komentár