KÚPELE: Vo Vyšných Ružbachoch sa zameriavajú na liečbu srdca a ciev

Vyšné Ružbachy 30. mája (TASR) – Kúpele Vyšné Ružbachy pripravili slávnostné otvorenie novej sezóny na 1. júla, o niečo skôr otvorí svoje brány aj termálne kúpalisko Izabella. Tu budú môcť návštevníci využívať tri detské vonkajšie bazény, relaxačný bazén Ostrov a plavecký bazén. „V rámci kúpaliska je k dispozícii aj vnútorný bazén Izabela, kde je teplota 32 až 34 stupňov Celzia, relaxačný bazén a Aqua thermal wellness. Nachádza sa tam aj minerálny bazén, v detských bazénoch budú šmýkačky, hrad a nafukovacia lezecká stena,“ priblížila riaditeľka obchodu a marketingu kúpeľov Martina Konrádyová. 
Ďalšou novinkou blížiacej sa sezóny je slnečná pláž a nová relaxačná zóna. Okrem pravidelných tanečných zábav v Bielom dome sa počas leta uskutočnia aj nedeľňajšie vystúpenia živých kapiel, a to vždy o 15. hodine v amfiteátri pod Bielym domom. Takmer všetky kúpele na Slovensku sa okrem kúpeľnej liečby zameriavajú aj na wellness pobyty, výnimkou nie sú ani Kúpele Vyšné Ružbachy. „Svojimi aktivitami sa snažíme osloviť rodiny s deťmi a formou napr. zumba pobytov, Fit leto kempu, projektu Bohyňa v nás a Zdravé chudnutie chceme prilákať aj mladých aktívnych ľudí,“ zdôraznila Konrádyová. 
V poslednom období investovali vo Vyšných Ružbachoch predovšetkým do spustenia prvého a jediného Centra komplexnej kardiovaskulárnej rehabilitácie na Slovensku. V rámci úspor energií zmodernizovali technológie, zrekonštruovali niektoré izby v hoteloch Travertín 1. a 2. a súčasťou vybavenia časti hotelov je už aj bezdrôtový internet. „Plánujeme obnovu termálneho bazéna Izabela a Aqua thermal wellness centra v Grand Hoteli Strand, chceme rekonštruovať Balneoterapiu a dokončiť obnovu izieb v hoteli Travertín 1. a 2 a pokrytie WIFI v ostatných hoteloch. Okrem toho už v tomto roku chcem docieliť ohrev vody na termálnom kúpalisku vynovenými slnečnými kolektormi,“ doplnila Konrádyová. 
Kúpele Vyšné Ružbachy sa nachádzajú medzi dvoma národnými parkmi TANAP a PIENAP, liečebný proces sa opiera o účinky minerálnej vody z termálneho prameňa, ktorý je kvalifikovaný ako prírodná liečivá voda – uhličitá. Zameriavajú sa tu na liečenie porúch obehového systému, srdca a ciev, na ženské, onkologické a duševné ochorenia, na poruchy metabolizmu, ochorenia tráviaceho systému, močového systému a obličiek. „Najviac sa však venujeme rehabilitácii klientov s postihnutím srdca a ciev, liečime pacientov po všetkých srdcových a cievnych operáciách, pacientov po infarkte myokardu, s hypertenziou  či rôznymi postihnutiami ciev a chlopní,“ pokračovala Konrádyová. 
Prvá písomná zmienka o kúpeľoch je z roku 1595 a jedným z posledných majiteľov, ktorý sa pričinil o ich rozmach, bol po smrti poľského šľachtica Andreja Zamoyského jeho mladší syn Ján s manželkou Izabelou de Bourbon. Ročne sem zavíta okolo 11.600 ľudí, priemerná dĺžka pobytu je osem dní. Minuloročnú sezónu hodnotia vo Vyšných Ružbachoch pozitívne, cestu si sem našli nielen domáci návštevníci, ale aj zo zahraničia. „Záujem o kúpeľné pobyty vzrastá, keďže populácia starne a je stále viac chorých ľudí, ktorí trpia civilizačnými a srdcovo-cievnymi ochoreniami,“ uzavrela Konrádyová.

Pridaj komentár