Ktoré slovenské kúpele už slávnostne otvorili kúpeľnú sezónu 2023?

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

Otvorenie kúpeľnej sezóny je v každých kúpeľoch spojené s veľkou slávnosťou a predstavuje pomyselný začiatok hlavnej sezóny. Po ňom sa vždy počas svojho pobytu môžete tešiť na bohatý kultúrny život a rôzne sprievodné podujatia. A ktoré slovenské kúpele už stihli tento rok otvoriť svoju sezónu?

Otvorenie kúpeľnej sezóny, požehnenie prameňov. Zdroj foto: FB Mesto Trenčianske Teplice.

Trenčianske Teplice

Ešte v máji otvorili svoju hlavnú sezónu bohatým programom kúpele Trenčianske Teplice Návštevníci si mohli vychutnať viacero koncertov, otvorenie prameňov, jazdy historickou električkou aj oldies párty.

A rovnako to v kúpeľoch Trenčianske Teplice žije počas celej sezóny, nielen na jej začiatku. Tieto kúpele sú známe skutočne pestrým kultúrnym životom a bohatými možnosťami vyžitia. Ak teda hľadáte kúpele, kde to doslova žije každý deň, Trenčianske Teplice budú pre vás tá správna voľba.

Otvorenie kúpeľnej sezóny. Festival slnka, vody a ticha. Zdroj foto: OOCR Dudince.

Dudince

Štart letnej sezóny v Dudinciach v posledných rokoch patrí podujatiu s názvom Festival slnka, ticha a vody. Tento rok sa 27. mája konal už druhý ročník tohto podujatia a kúpeľná sezóna v Dudinciach 2023 je od tohto dátumu oficiálne otvorená.

Počas svojho pobytu sa tak okrem oddychu môžete tešiť na rôzne kultúrne podujatia a množstvo zábavy.

Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny. Zdroj foto: OOCR Rezort Piešťany.

Piešťany

Svetoznáme Piešťany odštartovali tohtoročnú kúpeľnú sezónu skutočne vo veľkom štýle. Počas víkendu od 2. do 4. Júna si pre návštevníkov pripravili pestrý kultúrny program plný hudby a zábavy. Chýbať nemohli ani známi slovenskí umelci.

A rovnako v týchto kúpeľoch nechýbajú ani počas celej letnej sezóny. Pravidelne si tu môžete užiť rôznorodé kultúrne podujatia, zábavy a koncerty. Takže nudiť sa na Kúpeľnom ostrove rozhodne nebudete.

Otvorenie kúpeľnej sezóny, tradičný kúpeľný jarmok. Zdroj foto: FB Liečebné termálne kúpele a.s. Sklené Teplice.

Sklené Teplice

O pár dní neskôr, 10. júna, slávnostne odštartovali letnú sezónu aj kúpele v Sklených Tepliciach. Rovnako nechýbal tradičný program v kúpeľnom parku, súťaže a množstvo zábavy pre všetkých návštevníkov.

Počas letnej sezóny sa aj v týchto kúpeľoch môžete tešiť na bohaté kultúrne vyžitie, ktorého súčasťou sú napríklad aj legendárne kúpeľné tanečné zábavy. Už začiatkom júla zavítajú do Sklených Teplíc aj veteráni.

Hlavná sezóna je v kúpeľoch typická bohatým kultúrnym životom a rôznymi podujatiami. Ak máte radi kultúru, koncerty či zábavy, toto obdobie bude pre vás tým pravým časom na absolvovanie pobytu v kúpeľoch. Treba však počítať s tým, že ceny pobytov sú v tomto čase najvyššie a v kúpeľoch sa nachádza aj najviac ľudí.

Otvorenie kúpeľnej sezóny, akvabely. Zdroj foto: FB Spa Aphrodite – Kúpele Rajecké Teplice.

Rajecké Teplice

A nakoniec, vo štvrtok 15.júna privítali začiatok letnej sezóny aj v Rajeckých Tepliciach. Bohatý kultúrno-spoločenský program vyvrcholil slávnostným galavečerom v hoteli Aphrodite Palace, ktorej hosťami boli aj slávne československé celebrity.

Od tohto dňa, aj na vás, v Rajeckých Tepliciach čaká bohatá nádielka kultúrnych programov. Tešiť sa môžete na rôznorodé podujatia, vrátane výstav, koncertov či športových akcií, ktoré oživia atmosféru tohto kúpeľného mestečka počas celej letnej sezóny.

Preto, ak hľadáte vzrušenie, relax a bohatú dávku kultúry, neváhajte – Rajecké Teplice sú miestom, kde sa toto leto otvárajú brána do sveta nekonečného kultúrneho vyžitia.

Pridaj komentár