Deň krivých zrkadiel 2018: Zoznámte sa s „inými“ ľuďmi

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

10. jún – Deň krivých zrkadiel – je už tradične dňom ľudí s mentálnym postihnutím. Pod heslom „Sme iní, ale nie horší!“ nám pootvoria dvere do svojho sveta, spoznáme ich talent, schopnosti a názory.

V rôznych mestách Slovenska prebiehajú koncerty, predstavenia, tanečné vystúpenia, či rozličné sprievodné podujatia. Budete si môcť zakúpiť originálne výrobky z dielne ľudí s mentálnym postihnutím – také, aké nemá nik.

Príďte sa zabaviť, spoznajte ľudí s mentálnym postihnutím

Popoludnie odštartuje v Petržalke koncertom pri Auparku (tam, kde sú detské ihriská), od 14:00 do 15:00. Akciu moderuje Karin Haydu. Vstup je voľný! Koncert sa koná za každého počasia, aj v prípade dažďa!

Od 15.00 do 17.00 pokračujeme Piknikom tvorivosti a zábavySade Janka Kráľa. Budú sa tu konať tvorivé dielne, netradičné športy a hry plné pohody a radosti. Super program pre celú rodinu a všetkých, ktorí sa chcú zabaviť.

Svoje originálne výrobky v stánkoch ponúknu zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb. Od 17:00 do 17:30 vystúpi s bubnovou show skupina Campana Batucada, ktorá urobí bodku za akciou.

Záštitu nad podujatím prevzal starosta mestskej časti Petržalka Vladimír Bajan.

Deň krivých zrkadiel 2018 aj v iných mestách

V priebehu 10. – 12. júna sa Deň krivých zrkadiel uskutoční aj v Dolnom Kubíne, Komárne, Košiciach, Malackách, Nitre, Partizánskom a Poprade. Deň krivých zrkadiel je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Nadácie Veolia. Akciu podporili: Mestská časť Bratislava Petržalka, Aupark Bratislava Petržalka, McDonald´s, zariadenia sociálnych služieb z Bratislavy, OMD v SR, Saleziáni Don Bosca.

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR

Združenie vyvíja činnosť na celom území Slovenskej republiky. Vzniklo v roku 1980, združuje 44 miestnych organizácií, s počtom členov takmer 10 000. Hlavným cieľom ZPMP v SR je začlenenie ľudí s mentálnym postihnutím do spoločnosti.

Kontakty:

PhDr. Iveta Mišová, 0905 709 557, misova@zpmpvsr.sk

Mgr. Marián Horanič, 0903 244 553, marian.horanic@zpmpvsr.sk

Pridaj komentár