Chránené pracovisko Café Luxor zorganizovalo darovanie krvi

Bratislava, 6. októbra – Dnes od 8:00 do 12:00 hodiny mohli nielen hostia Café Luxor, ale aj okoloidúci, podporiť dobrú myšlienku a venovať svoju krv neznámym ľuďom.

V odberovej miestnosti sa počas štyroch hodín vystriedalo celkovo 45 darcov, ktorí darovali takmer 20 litrov krvi. Okrem dobrého pocitu im Café Luxor venovala kávu a čaj zdarma.

V skorých ranných hodinách absolvovali darcovia vstupný dotazník, krvný test a konzultáciu s lekárkou. Zaujímavá akcia sa uskutočnila vďaka Národnej transfúznej službe, ktorá zabezpečila technické vybavenie a odborný personál, ale tiež ochote majiteľov Pasáže Luxor, ktorí poskytli svoje priestory na umiestnenie zdravotníckeho vybavenia.

Café Luxor je jediná kaviareň v Bratislave, v ktorej pracujú ľudia s telesným postihnutím, a to na pozícii čašník, účtovníčka a marketingový pracovník. Kaviareň funguje už jeden a pol roka. Za tú dobu ukázala zákazníkom aj okoloidúcim, že aj človek s postihnutím dokáže vykonávať plnohodnotnú prácu.

Príjemný pracovný kolektív vytvára ideálne miesto na posedenie pri káve, horúcej belgickej čokoláde, alebo pri rôznych druhoch belgických, anglických a slovenských pivných špeciálov. Priestory pôvodnej kaviarne sú upravené do bezbariérovej podoby. Nájdete tu nápojový lístok v Braillovom písme, domáce zákusky pre celiatikov, aj Wifi pripojenie.

Café Luxor vás môže v niektorých dňoch obslúžiť nielen čašník na vozíku, ale napríklad aj Katka Brychtová, Juraj Kemka, Petra Polnišová, či Milan Lasica. Café Luxor sa nachádza v obchodnej pasáži Luxor, s vchodmi z Grösslingovej, Štúrovej a Dunajskej ulice.

Naďalej platí akcia, že všetci pravidelní darcovia krvi si môžu v kaviarni uplatniť stálu zľavu 20 % na kávové a čajové produkty!

Redakčne upravené (jam)

FOTO: Pavol Kulkovský

info@cafeluxor.sk, www.cafeluxor.sk

Pridaj komentár