ZZP: Výsledok prepoisťovacej kampane potvrdil, že ľudia si chcú vybrať poisťovňu

Bratislava 8. novembra (TASR) – Výsledok tohtoročnej prepoisťovacej kampane podľa Združenia zdravotných poisťovní SR (ZZP) potvrdil, že slovenský poistenec preferuje súkromné poisťovne a možnosť voľby. „Vzhľadom na politikmi masívne prezentovaný zámer rušenia súkromných poisťovní, je výsledok kampane jasným signálom pre politikov, že poistenec s ich zámerom nesúhlasí,“ uviedla prezidentka ZZP Katarína Kafková v reakcii na výsledky.
Poukázala, že v absolútnych číslach mala štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa najhorší výsledok, keď stratila takmer 20.000 poistencov. Podľa Kafkovej by mala vláda tento výsledok vziať do úvahy a prehodnotiť celý zámer zavedenia unitárneho systému verejného zdravotného poistenia. „V opačnom prípade bude ignorovať názor už takmer 1,9 milióna svojich občanov…Fakt, že VšZP má najdlhšie čakacie doby, rovnako ako aj najslabší tlak na efektivitu, ľudia vnímajú a odráža sa to aj na ich prístupe,“ podotkla.
Namiesto jednej poisťovne navrhuje združenie súkromných poisťovní otvorenie trhu korektnej súťaži o poistencov. „Poisťovne sa chcú navzájom odlíšiť a súťažiť o priazeň ľudí, no v súčasných legislatívnych podmienkach je to veľmi obmedzené,“ skonštatovala Kafková.
O zmenu zdravotnej poisťovne požiadalo tento rok 187.341 poistencov. Z poslaných prihlášok Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) neakceptoval vyše 10.000. Od nového roka tak štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovni (VšZP) ubudne takmer 19.000 poistencov, súkromná poisťovňa Dôvera príde o viac ako 11.000 poistencov. Naopak, počet poistencov Unionu ZP sa zvýši takmer o 30.000 poistencov.

Pridaj komentár