ZDRAVIE: V lekárňach sú informačné letáky o limitoch za lieky

Bratislava 6. júla (TASR) – Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR od začiatku tohto mesiaca distribuuje do lekární 500 tisíc kusov farebných informačných letákov. Občanom poskytnú základné údaje o ochrannom limite na doplatky za lieky a systéme preplácania doplatkov za lieky pre dôchodcov a osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.
Rezort zdravotníctva dal vytlačiť aj 2500 plagátov, z ktorých sa pacienti dozvedia všetky podrobnosti o tom, odkedy platí ochranný limit na doplatky, koho sa týka a aká je jeho výška. Rovnako aj informácie o liekoch, ktoré patria do ochranného limitu, koľko peňazí by im mala zdravotná poisťovňa vrátiť a aké sú jej povinnosti.
„Zámerom MZ SR je, aby sa o tejto novinke v liekovej oblasti občania dozvedeli všetky podstatné informácie, aby boli informovaní kvalifikovane,“ uviedla dnes pre TASR Eva Slováková z komunikačného odboru.
Ministerstvo zriadilo informačnú linku, kde sa pacienti na bezplatnom čísle 0800 611 117 alebo na webovej stránke www.health.gov.sk dozvedia všetko o ochrannom limite doplatkov za lieky, aj ako postupovať v prípade, ak zaplatia za lieky viac, ako určuje hranica. Linka je k dispozícii v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 hodiny. Na ministerstvo sa môžu obrátiť aj emailom na adresu limit@health.gov.sk. 

Pridaj komentár