ZDRAVIE: V Kia Motors Slovakia sa uskutočnil jubilejný výjazdový odber krvi

Teplička nad Váhom 15. marca (TASR) – Národná transfúzna stanica SR zorganizovala dnes desiaty výjazdový odber krvi priamo v areáli výrobného závodu Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom nachádzajúcej sa neďaleko Žiliny. Zúčastnilo sa na ňom 27 zamestnancov kórejskej automobilky.
„Od roku 2007 sa do tejto akcie zapojilo už viac ako 270 našich zamestnancov. Dobrovoľným darcovstvom prispievajú k záchrane životov iných ľudí a zároveň dokazujú, že im záleží na okolí. Zakaždým teší aj prebudený záujem prvodarcov, preto budeme pokračovať v podpore tejto nezištnej pomoci,“ skonštatoval hovorca spoločnosti Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák.
Medzi troch prvodarcov dnes patrila aj Beáta Čičková. „Hrejivý pocit z prispenia svojou troškou na dobrú vec prevýšil počiatočné obavy. Určite neostanem len prvodarkyňou krvi. Keď sa bude dať, na tejto humánnej aktivite sa v spoločnosti kolegov znovu rada zúčastním. Pomohli mi prekonať psychické bariéry,“ uistila.
„Myšlienku darovania krvi v priestoroch tohto podniku opätovne podporila výborná organizácia. K dispozícii sme mali vyhovujúcu miestnosť, zamestnanci boli dobre informovaní a k darovaniu krvi pristupovali veľmi disciplinovane. Všetkých nás potešil veľký počet ochotných darcov,“ dodala dohliadajúca lekárka Iveta Krišová.

Pridaj komentár