ZDRAVIE: V Bratislave sa uskutoční konferencia o transparentnosti v zdravotníctve

Bratislava 25. októbra (TASR) – Transparentnosť v slovenskom zdravotníctve, či korupcia budú témou medzinárodnej zdravotníckej konferencie, ktorá sa uskutoční 22. a 23. novembra v Bratislave. Reč tu bude okrem iného aj o koncepte transparentných procesov cenotvorby liekov, či zmenách, ktoré priniesla reforma liekovej politiky.
„Téma transparentnosť vzťahov v zdravotníctve je jednou z kľúčových tém v súčasnej celospoločenskej diskusii na Slovenku,“ uviedla programová manažérka konferencie Daša Laslopová.
Ako poukázal prezident Slovenskej lekárskej spoločnosti Peter Krištúfek, aj v medicíne sa nájdu ľudia, ktorí si povedia, že možno pomocou sponzorov by sa dalo aj zbohatnúť. Preferuje preto, aby sa napríklad prostriedky určené na vzdelávanie lekárov smerovali do odborných spoločností, ktoré by vyberali tých najvhodnejších kandidátov na kongresy.
Lekári, ktorí by sa vzdelávacích aktivít zúčastnili, by podľa Krištúfka následne mali získané vedomosti aj odovzdať svojim kolegom. V súčasnosti sa na vzdelávanie lekárov spomínaným spôsobom využíva päť až desať percent z celkového balíka prostriedkov, ktoré smerujú od farmaceutického priemyslu na vzdelávanie.

Pridaj komentár