ZDRAVIE: Slovenskú verejnosť opäť spája Deň narcisov

Bratislava 13. apríla (TASR) – Slovenskú verejnosť dnes opäť spája žltý narcis – symbol nádeje a boja proti rakovine. Pripnutím jarného kvetu na odev, ale aj stiahnutím narcisu na vlastný profil na obľúbenej sociálnej sieti vyjadrujú občania Slovenska spolupatričnosť s onkologickými pacientmi počas 16. ročníka verejno-prospešnej finančnej zbierky Deň narcisov. Priamo v uliciach miest a obcí zbiera dobrovoľné finančné príspevky na pomoc onkologickým pacientom viac ako 16.000 dobrovoľníkov Ligy proti rakovine (LPR). Vyzbrojení sú pokladničkami a potrebnými identifikátormi.
„Majú ich každý rok a vzhľadom na to, že občas boli nejaké náznaky na zneužívanie zbierky, ostatných asi päť rokov robíme aj nové pokladničky, ktoré sú v súlade s vizuálom kampane,“ potvrdila TASR výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová. Ako ďalej uviedla, tento rok je identifikátorom odznak v tvare bubliny žlto-zeleno-červenej farby s kvetom narcisu vo vnútri, číslom dobrovoľníka a názvami „dobrovoľník“ a „Deň narcisov 2012“. Druhým identifikačným prvkom je papierová pokladnička žltej farby potlačená malými žltými narcismi, logom LPR a označením Deň narcisov 13. apríla 2012. Každá pokladnička je prelepená ochrannými nálepkami bielej farby s číslom účtu zbierky.
Podporiť onkologických pacientov a ich rodiny možno aj prostredníctvom mobilu. Zaslaním sms s ľubovoľným textom na číslo 848 môžu záujemcovia prispieť sumou dve eurá až do 16. apríla. Deň narcisov možno podporiť i dobrovoľným finančným príspevkom na účet zbierky 2629740400/1100, ktorý je otvorený špeciálne na tento účel.
Pri príležitosti zbierky sa v Bratislave opätovne uskutoční aj Koncert vďaky s oficiálnym začiatkom o 16.00 hodine. Jeho návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia umelcov, ktorí sa spolu s moderátormi koncertu Luciou Hablovičovou a Richardom Vrablecom poďakujú ľudom na námestí SNP v mene LPR za dlhoročnú dôveru a podporu.
Všetky finančné prostriedky, ktoré sa počas Dňa narcisov vyzbierajú, použije LPR na realizáciu a financovanie projektov i programov pre onkologických pacientov, na vzdelávanie a prevenciu, ale aj na podporu klinických a výskumných projektov. Minulý rok tak zo zbierky realizovali rekondično-rehabilitačné pobyty onkologických pacientov, tábory pre malých pacientov či nový projekt Psychosociálna starostlivosť v regiónoch, ktorá je zabezpečovaná priamo v zmluvných nemocniciach a ambulanciách.

Pridaj komentár