Vykročme v ružových papučiach správnym smerom

V sobotu 18. mája 2013, so začiatkom o 14,00 hodine, na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave organizuje tím ľudí zo Združenia sclerosis multiplex Nádej akciu. Priblížia ňou svoje ochorenie širokej verejnosti, a ukážu, aké je to, byť v koži pacienta s „esemkou“.

Na námestí bude špeciálny oblek, ktorý imituje ochorenie. Tiež dvojmetrový anjel, upletený z papiera, spoločne s českými motalinkami. Aby si mohli pacienti svoje boliestky skryť pod krídla anjela, k dispozícii budú pre ľudí aj menší anjeli na zakúpenie. Môžu si tak symbolickú nádej zobrať do svojich domovov. Podporiť akciu prídu aj ďalšie občianske združenia. Kráčať v ružových papučiach budú pacienti s „esemkou“, ktorí sa podujatia zúčastnia. Ostatní si môžu papuče so šibalskými očami a prekrásnym úsmevom zakúpiť, rovnako aj tričká v bielej alebo šedej farbe s motívom papúč. Kto by chcel radšej odznaky s papučkami, smie si zadovážiť aj tie.

Všetky takto získané finančné prostriedky budú následne použité na zabezpečenie otvorenia denného mobilného stacionára. Program Združenia scleorosis multiplex Nádej hudobne sprevádza formácia Gipsy Čave a rocková kapela „kochanski“.

Uvedené informácie nám poskytla predsedníčka združenia Jaroslava Valčeková.

Pridaj komentár