V. ročník Mikulášskej kvapky krvi v UNLP Košice

(Zdroj foto: Shutterstock.com)

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice (UNLP Košice), po opakovanom záujme zamestnancov i širokej verejnosti o darovanie krvi, usporiada zajtra „Mikulášsku kvapku krvi v UNLP Košice“.

Už tradičná akcia prebehne v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Košiciach. Aj tento rok podporia dobrovoľný odber košickí športovci.

Veľká nemocnica potrebuje veľa krvi

UNLP Košice spotrebuje mesačne v priemere krv od 1100 darcov. Často ide o vážne poúrazové stavy a náročné, život zachraňujúce operácie, pri ktorých sú nevyhnutné zásoby krvi. A tých nie je nikdy dosť.

Preto nemocnica vytvorila príležitosť pre všetkých, ktorí si uvedomujú skutočné hodnoty a chcú darovať krv ľuďom, ktorých pravdepodobne nikdy nestretnú. A ktovie, možno ju raz budú potrebovať sami.

Kam mám  prísť?

Darovanie krvi bude prebiehať na na 1. poschodí Pavilónu zdravia (XXVIII. pavilón), pracovisko Rastislavova 43, kde bude pripravená mobilná jednotka NTS, v čase od 8:00 do 11:30 hod. Odbery krvi bude štandardne realizovať aj pracovisko NTS na Triede SNP 1 (prízemie Polikliniky UNLP Košice), v čase od 7:00 do 17:00 hod.

Odmenou pre darcov bude okrem dobrého pocitu aj malý darček.  Každý darca má nárok aj na stravný lístok v hodnote 2,- EURdeň plateného voľna. NTS vydá zamestnaným darcom na požiadanie doklad pre zamestnávateľa (priamo na odberovom mieste).

Príďte a neváhajte do tejto dobročinnej akcie zapojiť aj svojich príbuzných, priateľov či známych!

Zdroj: UNLP Košice

Redakčne upravené (jam)

Pridaj komentár