Union ZP chce naďalej ostať na trhu, poistencom odkázala, aby sa neobávali

Bratislava 1. augusta (TASR) – Súkromná Union zdravotná poisťovňa dnes opätovne deklarovala svoj záujem zotrvať na slovenskom trhu zdravotného poistenia. Podľa riaditeľa poisťovne Romana Podoláka sa poistenci nemusia ničoho obávať a poisťovňa sa o nich za každých okolností postará. Zároveň vyzval vládu, aby sa venovala spoločnému zlepšovaniu zdravotného stavu obyvateľstva ako násilnému spájaniu poisťovní.
Upozornil, že diskusia o vzniku jednej poisťovne by nemala byť pre nikoho dôvodom na zmenu poisťovne. Poznamenal, že pokiaľ vláda či štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa naznačujú niečo iné, považuje to za nekalú súťaž. Union ZP preto podala na VšZP aj podnet na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
„Urobíme všetko pre zachovanie systému zdravotného poistenia s viacerými poisťovňami, pretože verím, že tento systém je efektívnejší ako systém jednej poisťovne bez konkurencie,“ povedal Podolák. Aké konkrétne kroky by poisťovňa a jej akcionár mohli realizovať, zatiaľ ich zástupcovia nekonkretizovali. Holandský akcionár Union ZP, spoločnosť Achmea, o svojom postoji už informoval aj vládu.
Ako poznamenal člen predstavenstva Union ZP Boris Masloviec, poisťovňa podnikne všetky kroky na to, aby nedošlo k vytvoreniu jednej poisťovne a bude brániť pluralitný systém na trhu zdravotného poistenia. „Je to ďaleká cesta a zďaleka nie je taká jednoduchá ako je prezentovaná,“ doplnil.
Vláda minulý týždeň odsúhlasila zámer zavedenia unitárneho systému verejného zdravotného poistenia namiesto pluralitného, teda vytvorenia jednej zdravotnej poisťovne. Premiér Robert Fico chce, aby vznikla v roku 2014.

Pridaj komentár