ÚDZS upozorňuje na falošných pracovníkov úradu v Nitrianskom kraji

Bratislava 20. júla (TASR) – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) upozorňuje občanov a lekárov v Nitrianskom kraji, že nevykonáva dohľad ani inú aktivitu, ktorá by súvisela s kontrolou či odporúčaním predpisovaných liekov. „Úrad upozorňuje občanov, že žiadnu takúto aktivitu nevykonáva a vyzýva ich, aby neposkytovali žiadne osobné údaje a nekupovali lieky od neznámych osôb a mimo lekárne,“ informovala jeho hovorkyňa Radoslava Miklášová.
Úrad disponuje informáciami, že v obci Pukanec (okres Levice) sa pohybovali dve ženy, ktoré sa predstavovali ako jeho zamestnankyne. Občanom ponúkali údajne účinnejšie lieky na ich choroby, pričom sa do obce majú dostaviť vo štvrtok 21. júla o 9.00 h. Ľuďom odporučili pripraviť si preukaz poistenca, občiansky preukaz a peniaze.
Rovnako úrad zaznamenal informácie od lekárov z Topoľčian a Levíc, ktorých navštívil neznámy muž vydávajúci sa za jeho zamestnanca, ktorý sa údajne aj preukázal falošným zamestnaneckým preukazom. Dôvodom návštevy mala byť kontrola predpisovania liekov. ÚDZS preto upozorňuje poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, že v prípade výkonu dohľadu sa zamestnanci nepreukazujú zamestnaneckým preukazom, ale poverením riaditeľa príslušnej pobočky úradu na výkon dohľadu spolu s občianskym preukazom.
Úrad sa od spomínaného konania dištancoval a vyzval občanov k obozretnosti a ich ochrane seba, osobných údajov či ich majetku.

Pridaj komentár