Triatlon pre všetkých sa tento rok neuskutoční

V sobotu, 7. septembra, sa na Štrkoveckom jazere v bratislavskom Ružinove mal uskutočniť už 4. ročník Triatlonu pre všetkých. Dnes sme sa však dozvedeli, že organizátor podujatie ruší.

Triatlon pre všetkých je každoročná sprievodná akcia oficiálnych Majstrovstiev Slovenska v triatlone, regulárnej súťaže zdravých športovcov. Ide o oddelené preteky, kde si môžu zmerať svoje sily ľudia s rôznymi hendikepmi. Tradične je najviac práve športovcov so sklerózou multiplex. Triatlon je vždy veľkou výzvou pre všetkých, ktorí sa necítia byť porazení, ale napriek chorobe každý deň prekonávajú sami seba. Táto udalosť je pre nich zároveň príležitosťou, aby si zasúťažili aj medzi sebou. Stretnú tu svojich priateľov a známych, a ukážu zdravým, že aj s touto ťažkou chorobou sa dá žiť plnohodnotný život.

„Tešila som sa na všetkých pacientov, a nielen tých s našou diagnózou. Vždy je to pre mňa nádherný pohľad, keď sa všetkým po pretekoch rozžiaria oči, že to dokázali,“ povedala pre portál SLOVENSKÝ PACIENT predsedníčka a zakladateľka Združenia sclerosis Nádej Jaroslava Valčeková.

Foto: záber z Triatlonu pre všetkých v roku 2012, www.bratislava.sk

Pridaj komentár