Tip na kúpanie: Bio Bazén v Bratislavskom kraji

Nevyhovuje vám voda s prídavkom chlóru, ktorú používajú v kúpaliskových bazénoch? Obávate sa aktuálnej kvality vody v niektorom z jazier? Kamenný mlyn, nachádzajúci sa v známom rekreačnom areáli na Záhorí, má vo svojom areáli zrekonštruovaný Bio bazén Borovica.

Technológia bio-bazéna je v zahraničí rozšírená. Ponúka zdravé kúpanie v prírode, vhodné aj pre pacientov s kožnými ochoreniami. Na Slovensku však ide o raritu. V tohtoročnej letnej sezóne sa dá na Kamennom mlyne plávať v čistej vode, a pritom v bazéne, čo prináša maximálne pohodlie.

Prírodné bazény majú výhody konvenčných bazénov, ale zároveň rešpektujú životné prostredie a zdravie ľudí. Na rozdiel od chemicky čisteného bazéna je bio-bazén úplne bez chemikálií. Pracuje na báze vlastného čistenia vody, čo zabezpečujú vodné rastliny vo filtračnej časti bazéna. Bazén je prírodným spôsobom vyhrievaný. Detský bazén má teplotu 30 stupňov Celzia.

Celý areál Kamenného Mlyna je situovaný v borovicových lesoch Malých Karpát. Zahrať si tu môžete minigolf, plážový volejbal, bedminton, stolný tenis, nohejbal a futbal. V blízkom okolí sa nachádza niekoľko historických hradov (Pajštún, Plavecký Hrad a iné).

Kamenný mlyn sa nachádza na polceste medzi Stupavou a Malackami.

Zdroj: http://www.kamennymlyn.sk, redakčne upravené

Pridaj komentár