Štýl nie je otázka peňazí

Stylistka Andrea Ziegler od čias školských lavíc inklinovala k móde. Považovala ju za dôležitý nástroj v komunikácii, a rozhodla sa študovať fashion styling v Miláne. Správna voľba stylingu podčiarkne na nás to najlepšie, a takisto odzrkadlí, akí sme, alebo akí chceme byť. Andrea spolupracuje s televíziou, módnymi spoločnosťami a časopismi. Ponúka na mieru šitý servis pre ženy a mužov všetkých vekových kategórií. Prečítajte si, ako vníma život, svoje dieťa a zdravie.

 

Andrea, nedávno sa vám narodila dcérka… Zmenilo to váš život?

Skôr by som povedala, že narodením mojej dcéry sa môj život obohatil. Pribudlo do neho čosi, čo ma ešte viac motivuje. Rozhodne si uvedomujem oveľa väčšiu zodpovednosť. Nepovedala by som, že sa zmenil úplne, len začal byť náročnejší. Veci, ktoré som predtým robila automaticky, si dnes viac vážim. Napríklad – chvíľu času len pre seba. Ak sa mi takáto možnosť naskytne, plne si ju vychutnám. Čo mi aktuálne asi chýba, je vyspať sa celú noc. Ale viem, že to príde. Na druhej strane, predtým som nepoznala pocit, keď je niekto úplne na vás odkázaný, a je vám oddaný. Keď mám svoju dcéru v náručí o druhej ráno, určitým spôsobom si to užívam. Hlavne keď vidím, ako sa upokojí a spokojne zaspí. Dáva mi to energiu.

Darí sa vám prepojiť starostlivosť o Paulínku s podnikaním?

Starostlivosť o Paulínku a podnikanie je niekedy ťažké skĺbiť. Viem, že sa musím postarať o jej budúcnosť. Samozrejme, mám aj partnera, ale ja nie som žena, ktorá túto úlohu rada necháva na muža. Navyše, ak máte rozbehnuté svoje pracovné aktivity, nemôžete si dovoliť vypadnúť z kola von. Návrat by mohol byť veľmi komplikovaný a zdĺhavý. Jednoduchšie je to celé udržiavať.

Ste stylistkou niektorej z akcií, ktoré súvisia so zdravím?

Doteraz som nemala možnosť riešiť styling na akcii súvisiacej so zdravím. Rada by som to ale niekedy skúsila, pretože je to téma, ktorá by sa dala pekne prepojiť s ideálnym imidžom. Zdravie je to, čo nám umožňuje v živote dosahovať svoje ciele.

Čo znamená mať vlastný štýl/správny imidž?

Ide o obchodnú značku jednotlivca: tvorí prvý dojem. Je na nás, či bude dobrý, alebo zlý. Vďaka nemu tiež môžeme získať sympatie, alebo naopak. Otvára nám dvere k úspechu. Je to tiež čosi, podľa čoho si nás pamätajú. Malo by nám záležať, aby si nás zafixovali v dobrom svetle. Mať vlastný štýl nie je otázka peňazí. Má korešpondovať s naším vnútrom tak, aby sme sa dobre cítili.

Ako prezentujete módu?

Móda je neverbálna komunikácia. Nevykresľujem módu ako otázku spoločenskej prestíže alebo povrchnej kamufláže. Móda tlmočí rôzne odkazy, reaguje na spoločenské, sociálne i ekonomické zmeny. Prostredníctvom mojich workshopov sa snažím ukázať a vysvetliť dôležitosť módy v biznise, ale tiež v bežnom živote. Nevyhnutnosť vhodného výberu farieb ovplyvňuje, ako budeme pôsobiť. Správnym výberom oblečenia vieme korigovať malé nedostatky postavy. Tematicky sa dá ísť podľa potreby do hĺbky.

Venujete sa aj súkromnej klientele?

Iste. Prevažne riešim ich šatníky, asistenciu pri nakupovaní, poskytujem osobné poradenstvo. Ďalší a ďalší ľudia ma kontaktujú, lebo postupne začínajú chápať, že to, ako vyzeráme, nás predáva. I napriek tomu, že zaplatia za môj servis, v konečnom štádiu ušetria.

Nájdete si čas na zdravotné preventívne prehliadky?

Snažím sa starať o svoje zdravie, a preventívne prehliadky k tomu patria.

Poznáte/čítate internetové portály o zdraví?

Portály z tejto oblasti registrujem. Tým, že mám malé dieťa, keď už sa dostanem k počítaču, väčšinou riešim pracovné záležitosti. Paulínka však bude rásť, a ja budem mať neskôr priestor venovať sa aj iným, ako len pracovným témam.

Ďakujem za rozhovor.

Pridaj komentár