Štefan Pčelár: Jem to, čo si moje telo pýta

Rodák z Nitry, Štefan Pčelár (25), prezývaný aj Itcho, mediálne známy z tohtoročnej televíznej speváckej súťaže Česko Slovenská SuperStar, sa hudbe naplno venuje od svojich 19-tich rokov. Má kapelu Jamestown, s ktorou boduje, a je hudobníkom na voľnej nohe. Prečítajte si o jeho zdraví, „motýľoch v bruchu“, darcovstve, kapele, aj čerstvom singli.

 

„Itcho“, máš za sebou grandfinále speváckej súťaže SuperStar. Užívaš si život „vonku“?

Myslím, že veľa vecí sa nezmenilo, odkedy som sa do súťaže prihlásil. Moje sny sú rovnaké ako predtým, akurát tá súťaž mne a mojej kapele Jamestown priniesla trochu väčší kredit. Malo to svoje obete, no som spokojný. Môj život sa motá aj naďalej okolo hudby, a väčšinu času trávim s kapelou – tvoríme nové veci, koncertujeme, a samozrejme, robím, čo ma baví.

Pomohli ti v súťaži predchádzajúce skúsenosti s hudbou?

Tak to rozhodne… Minimálne v tom, že pred súťažou som vedel, do čoho idem. Vedel som, čo od súťaže čakám, do akého prostredia idem, a že súťažiaci sú čisté produkty. Aj keď vravím, že som bol pripravený, vždy sa našlo niečo, čo ma riadne prekvapilo. Čiže – človek nikdy nevie (úsmev).

Je úspešné vystúpenie o silnej energii, prirodzenej charizme, emóciách?

Určite tam hrajú svoju rolu. Dnes to nie je len o tom, že kapela príde, dobre zahrá, a všetci sú z toho hotoví. Kapela musí mať image, koncertnú show, mala by z nej vyžarovať zohratosť…  Existuje veľa poskladaných kapiel z ľudí, ktorí si možno ani tak nesedia, nepoznajú sa poriadne… Je to tam cítiť. Preto si veľmi cením svoju kapelu Jamestown – sme kamaráti už dlhú dobu, mám ich všetkých veľmi rád. Sme dobrý tím a pomáhame si, a myslím, že je to vidieť aj navonok (úsmev).

Keď máš horúčku a bolesti, preležíš to v posteli?

Nemávam horúčku (úsmev).  Jem to, čo si moje telo pýta, športujem, a mám trochu iný pohľad na život…

Boli v detstve nejaké úrazy?

Iba také drobnosti typu rozbitá hlava, či zašívané koleno.

Zvládaš odbery krvi a zubnú vŕtačku?

Žeby som sa na to nejako veľmi tešil, to určite nie, ale nebojím sa toho. A krv som bol darovať minulý týždeň (úsmev).

Čo ti dáva, a naopak, čo ti berie svet šoubiznisu?

Jedinou nevýhodou po súťaži je strata súkromia, ale nie je to až taká veľká nevýhoda. Iba občas mám chuť byť sám, a nemôžem ísť do mesta bez toho, aby na mňa ľudia prstom ukazovali, či šuškali si, to je ten Pčelár zo Superstar…

Vieš si predstaviť život na biofarme?

Určite áno. Keď budem starší, budem mať biofarmu (smiech). O výživu sa zaujímam dlhšie, je pre mňa prioritné vedieť, čo do seba dávam. Som zodpovedný sám za seba a za to, ako budem vyzerať po 50-ke. Či budem, ako väčšina ľudí, musieť behať po doktoroch, alebo budem viesť  aktívny zdravý život (úsmev).

Prezentuješ svoj nový singel. Povieš nám niečo zo zákulisia?

Hej veru, Because of you je pieseň z dielne nášho gitaristu Toma Lobba. Pesnička je o známom pocite, zvanom motýle v bruchu – ide o pocit, ktorý mám veľmi rád. Taká oslava lásky. Znie to trošku sentimentálne, ale dnes je tu toho veľmi málo, tak zdvíhame misku váh… Chystáme sa na to natočiť album, no klávesák si zlomil kľúčnu kosť, tak nás to na chvíľku zabrzdilo. Verím ale, že čoskoro, keď sa dá dokopy, sa do toho pustíme, a ľuďom sa to bude páčiť…

 

Foto: archív Štefana P.

Pridaj komentár