Click here!

Tipy na to, ako zvládať lákadlá k jedlu navyše

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

Aj vy patríte medzi tých, ktorých stres priamočiaro privádza k prejedaniu? Je nás mnoho! Našťastie existujú spôsoby, ako presmerovať riešenie stresu na iný, podstatne zdravší spôsob. Ako? Namiesto jedla si naplánujte iné príjemné aktivity.

Pár tipov, ako eliminovať stres, ktorý vedie k prejedaniu:

  • Pohodu pred televízorom nemusíte dosiahnuť len čipsami či sušienkami. Zlepšite si ju pohladením domáceho maznáčika, trávením príjemných chvíľ s partnerom, počas reklám sa ponaťahujte. Mimochodom – viete ako skvele sa pozerá obľúbený seriál pri cvičení na stacionárnom bicykli, fit lopte či eliptickom stroji?
  • Zamestnajte ruky niečím iným ako jedlom – môžete pliesť alebo si lakovať nechty, maznať sa s domácim miláčikom, túliť sa k partnerovi, zabaliť si ruky do huňatej deky a podobne.
  • Obmedzte trávenie voľného času pri televízore. Radšej sa vyberte na prechádzku, ktorá má nespočetné množstvo pozitív pre telo i psychiku.
  • Pozvite na prechádzku aj kamaráta či kamarátku a skvalitnite voľný čas nielen chôdzou, ale aj príjemnou debatou.

Spoločnosť STOB ponúka viac než 30 rokov komplexnú pomoc pri chudnutí, a to bez diét a striktných obmedzení. Okrem správnej výživy a pohybu, sa STOB zameriava predovšetkým na psychiku. Tento prístup aplikuje v skupinových kurzoch chudnutia, ktorých sa môžete zúčastniť i online:

https://www.stob.cz/cs/kurzy-hubnuti-online.

Metodika, ktorú vytvorila psychologička, je opísaná v mnohých materiáloch STOBu. Viac sa o aktivitách STOBu dozviete na www.stob.cz.

Pridaj komentár