Tipy ako odolávať lákadlám jesť navyše

Zdroj foto: www.stock.adobe.com

Ak sa učíme odolávať lákadlám, ktoré nás provokujú jesť navyše a nie je možné tieto lákadlá odstrániť, treba sa naučiť, ako na ne reagovať vhodnejšou stratégiou než jedlom.

Pár tipov, ako odolávať lákadlám:

  • Pohodu pred televízorom nemusíte dosiahnuť len čipsami či sušienkami. Zlepšite si ju pohladením domáceho maznáčika, trávením príjemných chvíľ s partnerom, počas reklám sa ponaťahujte. Mimochodom – viete ako skvele sa pozerá obľúbený seriál pri cvičení na stacionárnom bicykli, fit lopte či eliptickom stroji?
  • Zamestnajte ruky niečím iným ako jedlom – môžete pliesť alebo si lakovať nechty, maznať sa s domácim miláčikom, túliť sa k partnerovi, zabaliť si ruky do huňatej deky a podobne.
  • Obmedzte trávenie voľného času pri televízore. Radšej sa vyberte na prechádzku, ktorá má nespočetné množstvo pozitív pre telo i psychiku.
  • Pozvite na prechádzku aj kamaráta či kamarátku a skvalitnite voľný čas nielen chôdzou, ale aj príjemnou debatou.

Spoločnosť STOB ponúka viac než 30 rokov komplexnú pomoc pri chudnutí, a to bez diét a striktných obmedzení. Okrem správnej výživy a pohybu, sa STOB zameriava predovšetkým na psychiku. Tento prístup aplikuje v skupinových kurzoch chudnutia či online nástrojoch, ako je program Sebakaučing. Viac sa o aktivitách STOBu dozviete na www.stob.cz.

Pridaj komentár