Nevidiacich podporili známe tváre

Známi slovenskí herci podporili svojím účinkovaním vo videospotoch Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska.
Štyri krátke videá majú za cieľ ukázať, že pre nevidiacich a slabozrakých ľudí nevyhnutné opatrenia v oblasti odstraňovania architektonických, informačných a komunikačných bariér sú užitočné pre majoritnú časť spoločnosti. Na televíznych obrazovkách sa už čoskoro objavia klipy s témou ozvučenia dopravných prostriedkov a semaforov, užitočnosti označovania nerovností na chodníkoch a výhodnosti zavádzania pravidiel jasnej tlače do praxe. 
Vo videách si zahrali Zuzana Vačková, František Kovár, Juraj Kemka a Michal Hudák, ktorým sekundovali ľudia so zrakovým postihnutím. Hudbu zložila nevidiaca učiteľka hry na klavíri Viera Petrovčinová, záverečný slogan nahovoril rozhlasový redaktor Michal Herceg.
Videá sú súčasťou senzibilizačnej kampane projektu Sme medzi vami, ktorý finančne podporil Úrad vlády SR. „Projekt je zameraný v prvom rade na odbúranie predsudkov spoločnosti o ľuďoch so zrakovým postihnutím, ktorí sa každodenne stretávajú s mnohými bariérami. Ich odstraňovanie však pomáha všetkým, teda aj ľuďom bez postihnutia,“ hovorí predseda ÚNSS Branislav Mamojka.

Pridaj komentár