Návštevníci vybraných festivalov môžu zadarmo zistiť svoju krvnú skupinu

Bratislava 6. júla (TASR) – Návštevníci letných festivalov FUN Rádio Dohoda, Orange Music Summer, Corgoň Slížovica si budú môcť zadarmo zistiť svoju krvnú skupinu a informovať sa o možnostiach darcovstva krvi. Umožní im to projekt Moja krvná skupina, ktorý sa spojil s vybranými letnými festivalmi, aby pritiahol pozornosť mladých ľudí k darovaniu krvi.
Návštevníci spomínaných podujatí budú môcť v stánkoch projektu bezplatne absolvovať komplexnú analýzu tela, ale aj mnohé ďalšie aktivity v spojitosti s ušľachtilým cieľom darcovstva krvi. Slovenský Červený kríž (SČK) a zdravotná poisťovňa Dôvera pokračujú pomocou projektu Moja krvná skupina v propagácii potreby poznania krvnej skupiny.
Darcovia krvi a celá verejnosť sa cez portál mojakrvnaskupina.sk môžu dostať k početnej facebookovej komunite ľudí so svojou krvnou skupinou. Vzniká tak priestor na rýchlu výzvu k darovaniu krvi pre ľudí, ktorí urgentne potrebujú krv určitej krvnej skupiny, prípadne k osloveniu darcov inej krvnej skupiny. Krvné skupiny na Facebooku sleduje viac než 20.000 fanúšikov – darcov krvi.

Pridaj komentár