MV SR: Policajná kvapka krvi sa uskutoční po druhý raz vo viacerých mestách SR

Bratislava 21. júla (TASR) – Ministerstvo vnútra (MV) SR v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR pripravilo druhý ročník Policajnej kvapky krvi, počas ktorej policajti hromadne darujú krv. TASR o tom dnes informovala Lucia Garajová z komunikačného odboru kancelárie ministra vnútra.
„Po úspešnom štarte v roku 2010, kedy policajti ukázali snahu a ochotu nezištne pomôcť ľuďom, ktorí to potrebujú, som rada, že táto pekná akcia pokračuje aj naďalej. Počas letných mesiacov evidujeme každý rok pokles zásob krvi z dôvodu dovolenkového obdobia, a tak dúfam, že sa aj na 2. ročníku Policajnej kvapky krvi zúčastní čo najviac príslušníkov,“ uviedla riaditeľka Národnej transfúznej služby SR Renáta Dundová.
Policajná kvapka krvi sa začne v pondelok 8. augusta v Banskej Bystrici a v Prešove. V utorok (9.8.) darujú krv príslušníci z Nitrianskeho a Žilinského kraja. V stredu (10.8.) príde mobilná transfúzna jednotka na Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) do Košíc a Trenčína, vo štvrtok (11.8.) do Bratislavy, pričom akciu v stredu (17.8.) uzavrú darcovia z Trnavy.
Garajová uviedla, že vlani sa hromadného odberu krvi po celom Slovensku zúčastnilo viac ako 450 policajtov. „Policajti aj minulý rok dokázali, že pomáhať občanom a chrániť ich považujú za svoje poslanie. Som rád, že opäť prispejú k záchrane ľudských životov,“ povedal minister vnútra Daniel Lipšic.

Pridaj komentár