„Marfani potrebujú pomoc“

Týmto výstižným názvom pomenovala Asociácia Marfanovho syndrómu (AMS) projekt, ktorého hlavným cieľom bola realizácia rehabilitačného pobytu pre zhruba 40 pacientov so zriedkavým ochorením – Marfanovým syndrómom. Podarilo sa. Projekt sa uskutoční v dňoch 25.-28. apríl 2013 v Hoteli Máj v Piešťanoch.

„Počas pobytu poskytneme našim účastníkom rehabilitačné cvičenia v bazéne formou  hydrokinezioterapie či aktívne posilňovanie chrbtice.  Pripravený je bohatý športovo-relaxačný program v prírode, nordic walking, petang, ale ja súťaže pre deti a dospelých na uvoľnenie tela i mysle. Už teraz sa na to všetci tešíme,“ povedala pre portál SLOVENSKÝ PACIENT prezidentka AMS Alžbeta Lukovičová.

Súčasťou štvordňového projektu bude aj kontinuálne vzdelávanie, s ktorým má AMS dlhoročné skúsenosti. „Prednášky zo sociálnej oblasti o tom, ako sa zamestnať, hoci som ŤZP osoba, ako vytvoriť pracovné miesto pre osobu ŤZP, či ako byť úspešný na pohovore, to všetko budú veľmi zaujímavé témy. Uvedomujeme si totiž, že ľudia, ktorých sa to týka, stále nemajú dostatočné množstvo informácií tohto typu. My im ich chceme poskytnúť“, uviedla prezidentka Lukovičová.

Posilnenie sebavedomia inovatívnou formou  – muzikoterapiou, je ďalšou novinkou, ktorú organizácia marfanikov prináša medzi svojich členov. Spolu s možnosťou konzultácií s kardiológom, genetikom či gynekológom sa tento projekt dostal na úroveň, ktorá je porovnateľná s najväčšími pacientskymi organizáciami u nás.

„Je pochopiteľné, že bez pomoci iných, by sme takýto projekt nemohli zrealizovať. Úprimná vďaka preto patrí Nadácii ČSOB, ktorej finančná pomoc dala projektu reálne kontúry. Ešte raz ďakujeme za ústretovosť a pochopenie správnej veci“, zakončila A. Lukovičová.

www.marfan.szm.sk

Pridaj komentár