M. KOLLÁR: Situácia v nemocniciach je stabilizovaná

Bratislava 7. decembra (TASR) – Situácia v slovenských nemocniciach je oddnes úplne stabilizovaná. Všetci lekári by mali byť na svojich pracoviskách v nemocniciach. Uviedol to na dnešnej tlačovej besede predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Marián Kollár.
LOZ nemá žiadne informácie o tom, že by sa niektorí z lekárov, ktorí podali výpoveď, nemohli vrátiť do zamestnania. Preto všetky nemocnice by mali už fungovať v bežnom prevádzkovom režime. „Tým sme splnili náš záväzok, ktorí sme dali verejne po podpise memoranda, že spravíme všetko preto, aby sme sa čo najskôr vrátili späť k pacientom,“ uviedol Kollár. „Sme presvedčení, že v naplnení požiadaviek, ktoré sú v memorande, nebudú brániť ani poslanci NR SR, ani žiadne iné legislatívne prekážky.“
Zástupcovia LOZ upozornili, že z ich štyroch požiadaviek ustúpili iba v jednej, a to v spravodlivej odmene. „Presadenie štyroch požiadaviek bolo známe už vo februári. Minister zdravotníctva mal deväť mesiacov na to, aby zabránil vzniknutej kritickej situácii. Seriózna diskusia sa však začala len pred troma týždňami, keď minister Uhliarik videl, že kritická situácia v zdravotníctve donútila lekárov neustúpiť zo svojich požiadaviek,“ doplnil líder LOZ Marián Kollár.

Pridaj komentár