Hygienici preveria prevádzky s poľskými cukrovinkami

Bratislava 22. januára (TASR) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR nariadil vykonanie kontrol potravinárskych prevádzok, do ktorých sa mohli dostať poľské cukrovinky zo sušeného mlieka s nálezom jedu na hlodavce. Nariadená kontrola by sa mala týkať bufetov, a to aj školských, stánkov s rýchlym občerstvením, cukrární či kaviarní. Existuje totiž hrozba, že mohli podozrivé výrobky kúpiť od slovenských predajcov, respektíve priamo doviezť od poľského výrobcu.
„Vzhľadom na to, že ide o cukrovinky konzumované samostatne alebo napríklad so zmrzlinou, ktoré jedia vo všeobecnosti častejšie deti, je potrebné venovať uvedenému nebezpečenstvu mimoriadnu pozornosť. Preto odporúčame spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nekonzumovali, prípadne ich vrátili na miesto predaja,“ uviedol dnes hlavný hygienik SR Ivan Rovný.
Podľa doterajších informácií spomínané sušené mlieko použila poľská spoločnosť Magnolia pri výrobe deviatich druhov waflových trubičiek s rôznymi náplňami. Z nich bolo päť dovezených na Slovensko. Ide o výrobky Stilla DolceCocoa Rolls 2 x 50g, Vanila wafles, Wafle Max, Poesia Milk Cream a Wiener Eiswaffel.

Ilustračné foto

Pridaj komentár